Mācību gada noslēgums – vērtību diena

Ja tu spēj saskatīt skaistumu, tad tikai tāpēc, ka skaistums ir tevī pašā. Jo pasaule ir kā spogulis, kurā katrs redz sevi pašu. Paskrējis vēl viens mācību gads… Intensīvs mācību darbs, interešu izglītība, skolas pasākumi, reibinoši kāpumi un sāpīgi kritumi, tikšanās ar draugiem un pirmā mīlestība… Tik daudz kas piedzīvots nepilna gada laikā! Tomēr liekas, ka kaut kā pietrūkst. Jau vairākus gadus atpakaļ sapratām, ka saspringtajā skolas dzīves ikdienā pietrūkst vienkāršas pabūšanas kopā. Ķeipenes pamatskolā 31. maijs ir diena, kad apstājas laiks.

Diena sākas ar klases stundu, kurā notiek mīļas atvadas un laba vēlējumi gaidāmajai vasarai, pēc tam svinīgā daļa. Katru gadu noslēguma dienā tiek sumināti īpaši centīgie skolēni gan mācībās, gan sasniegumos olimpiādēs, netiek aizmirsti un slavēti arī tie, kas gada laikā izrādījuši īpašu centību un izaugsmi. Skatītājus priecē skolnieces Elizabetes muzikālais priekšnesums un sarīkojuma deju skanīgie ritmi. Kopā būšanā piedalās arī pirmsskolas bērniņi, kas velta aizkustinošu dziesmu. Pēc svinīgās daļas visi dodas uz dizaina un tehnoloģiju kabinetu, kur skolotājs Gundars ar skolēniem izveidojis mācību gadalaikā radīto darbu izstādi, un aicina uz teātra izrādi, kas atspoguļo ainiņas no dažādu cilvēku tipu ikdienas. Galvenajās lomās iejutušies talantīgie 6. klases skolēni Senda, Dana un Rūdolfs. Pēc izrādes visi sadalās grupiņās un piedalās aktivitāšu stacijās. Krellīšu vēršana pie skolotājas Signes, aktīva izkustēšanās pie skolotāja Ērika, garšīgu maizīšu cepšana un tējas tase pie skolotājas Aelitas. Pie parādes durvīm skan mūzika, deju ritmos šūpojas laimīgi cilvēki, pelēkais asfalts pārtop ziedošā pļavā, skola pildās smiekliem un nesteidzīgām sarunām… Cik skaisti paiet šī diena! Kaut varētu noķert tās sajūtas un paslēpt mazā stikla burciņā, lai brīžos, kad pārslīd ēna, ir drosme turpināt!

Cik labi, ka mums ir šī vērtību diena! Tās sajūtas veldzē un iestājas svētīgs miers, kas dod spēku iekarot jaunas virsotnes.