2.-4.klases ekskursija uz Ogri

Kā jau ierasts, atzīmējot mācību gada noslēgumu, Ķeipenes pamatskolas skolēni ar audzinātājām izvēlas kādu tuvāku vai tālāku Latvijas vietu, ko iepazīt, esot kopā neformālā gaisotnē, stiprinot klases vienotību un draudzību.

Kad 2.-4.klases skolēni uzzināja, ka ekskursija paredzēta uz Ogri, izskanēja ne mazums izbrīnītu frāžu: -Ogre? Es tur katru nedēļu braucu! Mēs taču tur esam visu redzējuši! Ko mēs tur darīsim? Ha, izrādās, ka nemaz ar ne! Ikdienas steigā bieži paskrienam garām dažādām interesantām vietām, kas gadiem bijušas rokas stiepiena attālumā, bet līdz šim nav izpētītas. Brauciena pirmais pieturpunkts- pasakainais Špakovska parks. Noslēpumains dārzs ar lielākām un mazākām taciņām, skatu torni, piknika vietu, burvīgu dīķi, šūpolēm un dažnedažādiem augiem no visas pasaules. Iepazinušies ar parka iedzīvotājiem- pīlēm un ieturējuši pirmās brokastis, dodamies akača meklēšanas ekspedīcijā ,kas, kā norādīts, atrodas netālu- Purva takā. Akaci, diemžēl neatrodam, lai cik centīgi nemeklētu, bet nobrīnāmies par dīvaino zemi uz taciņas, kas spokaini šūpojās.

Brauciena turpinājumā apmeklējam Ogres bāku, izbaudīdami mola patīkamo vēju un skatu, kas paveras visapkārt. Un nu jau laiks saldējumam! Pēdējā pieturvieta ir slavenie Zilie kalni, kuros, kā izrādās, daži ir pirmo reizi. Pievarējuši visus skatu torņa pakāpienus un atveldzējuši pēdiņas dzidrajā karjera ūdenī, dodamies mājās. Arī braucienā mājup piedzīvojumi nebeidzas. Mūs pārsteidz milzu graudu krusa un draudīgs pērkona negaiss. Ak, izrādās, ka Ogre ir pārsteigumu pilna!

Pārrunājot kopā pavadīto dienu, skolēni atklāj, ka brauciens bijis aizraujošs un pārsteigumu pilns. Kāds lepojas ar kāpienu skatu tornī, citu aizrāvis Špakovska parka skaistums un gājiens uz bāku.