Mana valoda ir mans gods

Mēs dzīvojam Latvijā, un tā ir vienīgā vieta uz pasaules, kur latviešu valoda un tās runātāji var justies kā mājās. Jau 5. gadu Latviešu valodas aģentūra aicina skolu jauniešus domāt un būt līdzatbildīgiem par Latviju un latviešu valodu. Lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā, pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma, 15. oktobrī tiek svinēta Valsts Valodas diena. Šo dienu svinēja arī Ķeipenes pamatskolas 7.-9. klašu skolēni, piedaloties konkursā “Mana valoda ir mans gods”. Konkursa darbus vērtēja Latviešu valodas aģentūras izveidota žūrija.

9. klases skolniece Elizabete Ločmele ieguva 1 no 3 galvenajām balvām – dalību mākslinieka Mārtiņa Rudeņa vadītajā radošajā darbnīcā. Mākslinieks mūsu skolā viesojās 11. decembrī. Skolēni ar lielu interesi klausījās mākslinieka prezentācijā par savu darbību. Pēc tam katrs varēja izrotāt auduma maisiņu ar pašu veidotiem saukļiem. ”Mana valoda, mans spēks”, “Viens var vairāk, kopā tālāk.” u.c. Paldies Latviešu valodas aģentūrai un māksliniekam Mārtiņam Rudenim un skolēniem par aktīvu dalību! Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā. Vai Tu runā?

Latviešu valodas skolotāja Inese