Adventes rīti

Kā ik katru gadu, arī šogad pirmdienas rītos pulcējāmies kopā ar labām domām, vārdiem, vēlējumiem. Izrunājām mūsu skolas vērtības, dziedājām Ziemassvētku dziesmas un latviešu tautasdziesmas. Skaitījām dzejoļus un ticējumus.

Labestība ir ceļš uz priekšu. To nedrīkst pazaudēt savā ikdienā. 3., 4. klases skolēni to saprot tā:

  • Labestība ir smaids, uzmanība, draudzība, sapratne, palīdzība, atbalsts.
  • Labestīga cilvēka attieksme pret citiem ir iejūtīga, labvēlīga.
  • Darīt otram labu, tā ir labestība.
  • Palīdzēt slimiem bērniem, senioriem, pamestiem dzīvniekiem.

Tā kā labestīga rīcība dod spēku, dzīvesprieku, draugus, tad visi skolas skolēni gāja rotaļā, kas raisīja pozitīvas emocijas un iedvesmoja labsirdībai.

11. decembra rītā 5. un 6. klases bērni kopā ar audzinātāju visiem lūdza padomāt par ļoti, ļoti svarīgu vērtību mums un visiem cilvēkiem plašajā pasaulē – par Mieru! Dzejoļi, dziesmiņa un daudz, daudz miera simbolu-balto balodīšu ar lūgumu – Mieru man, ģimenei, skolotājiem, draugiem,… mums visiem visā plašajā pasaulē! 🙏

Savukārt – 18.12.2023 dziedājām Pie Dieviņa gari galdi un 7., 8. klases skolēni apsprieda tikumu latviešu tautasdziesmās un mūsu dzīvēs. Katru dienu skolā bija aicinājums izteikt komplimentus, laba vēlējumus un sekot līdzi, lai domas saskan ar vārdiem un vārdi ar darbiem.

9. klasei skaidroja patiesības vērtību. Mīlestība ir zemūdens straume gan patiesībai, gan taisnīgumam. Patiesība sevi atklāj kā sirdsapziņu. Tu esi cilvēks, kāds vēlies būt, jēga ir mainīties un lauzt sevi, bet tikai pēc paša izvēles. Ziemassvētku noskaņai visi kopā nodziedāja Brauna dziesmu “Veltījums”. Kā mīlestības apliecinājumu 9. klase dalīja pašu ceptas piparkūku sirsniņas.

Šis tiešām ir lielo vērtību pārdomu laiks!