Viktorīna “Latvijai 105”

21.11.2023 Ķeipenes pamatskolā notika ikgadējā viktorīna “Latvijai 105”. Skolēnu komandām bija sevi jāpārbauda dažādās atjautības, veiklības unzināšanu pārbaudes stacijās.

Stacijā “Rakstu zīmes” organizēja skolotājas Inese Grise kopā ar Signi, kur vecāko klašu grupai bija darbs pie datora. Jāsakārto Latvijas Valstsprezidenti, sākot ar pirmo. Pirmo un pēdējo prezidentu skolēni zināja labi, par pārējiem nācās padomāt. Pēc tam jāatrod latvju rakstu zīmēm nosaukumi un jāuzzīmē spēka zīmes kā veltījums Latvijai. Jaunāko klašu grupas darbojās ar latvju rakstiem.

Viktorīnas staciju “Runā Latvija” organizēja skolotāji Gundars un Liene, kur lielo skolēnu komandām bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas Latvijas ģeogrāfijā un tehnoloģiju vēsturē. Latvijas radiostaciju atrašanās vietas ne tikai radio skalā, bet arī ģeogrāfijas kartē, kā arī slavenie trīs burti – VEF – daudziem bija nopietns pārbaudījums. Mazākie skolēni grieza un līmēja krāsainas lapiņas, ar ko izdekorēja Latvijas karti.

Lielie viktorīnas dalībnieki pieturā “Jaunie korespondenti” veidoja nelielu avīzīti par tēmu “Ko es stāstītu par Latviju saviem draugiem svešumā” (pieminēja svarīgākos vēsturiskos un ģeogrāfiskos faktus, veica īsu interviju, rakstīja veltījumu, izvēlējās fotogrāfijas, padalījās ar to, kas viņiem patīk savā zemē) 5 komandas, 5 lapaspuses! Kopā darbojās skolotājas – Skaidrīte un Daiga.

“Mazie patrioti” (1.-5. klases audzēkņi) veidoja Latvijas karodziņus, zīmēja Latvijas kontūru, uzrakstīja, kas īpaši patīk Latvijā, noformēja veltījumu savai mīļajai zemei dzimšanasdienā!

Stacijā “Latvijas gardumi” skolēniem bija jāatpazīst receptes. Bija iespēja pagaršot sklandu rausi, rosolu un citus gardumus, kā arī bija jāapraksta tajos esošās sastāvdaļas. Ar uzdevumiem skolēni lieliski tika galā!

Finālā vēl sports “Latvija kustībā” un uzvarētāji noskaidroti! Paldies visiem skolotājiem par radošo izdomu un visiem, kuri piedalījās!