Meža zinības Zilajos kalnos

22.septembrī, saulainā piektdienā 2.-4. klašu skolēni apmeklēja Ogres Zilos kalnus, lai kopā ar citiem novada skolu dalībniekiem izdzīvotu aizraujošu, piedzīvojumiem un zināšanām pārpilnu dienu.

Zilo kalnu pakājē bija izvietotas 23 dažādi ar meža zinībām saistīti punkti jeb laboratorijas. Katrs pieturas punkts nesa savu stāstu, ko bija iespējams izdzīvot gan teorētiski, gan aktīvi darbojoties, gūstot milzum daudz jaunu prasmju un zināšanu. Aktivitātes vadīja draudzīgs jenots un zaķis, puķīte, Cūkmens, dažādi ar meža darbiem saistītu profesiju pārstāvji, satikām arī Ķeipenes pamatskolas absolventi, kas izsmeļoši stāstīja par nepieciešamo ekipējumu dodoties meža darbos. Bērni ar sajūsmu apmeklēja sniega suņu staciju, kurā bija iespējams samīļot Ķeipenes pamatskolā jau tik pazīstamos haskijus, iepazīt arī citas sniega suņu šķirnes, tika aplūkotas Latvijas sastopamās sēnes un iemēģināta roka koka zāģēšanā, iepazīti negantie mizgrauži un trenēts līdzsvars, tika medīti ķērpji un omulīgi ceptas desiņas pie ugunskura. Lai gan visi pieturas punkti bija interesanti un atraktīvi, kokā kāpšanas laboratorija viennozīmīgi bija vispieprasītākā no visām ne tikai Ķeipenes pamatskolas skolēnu vidū. Pie šīs stacijas skolēni prasmīgi rādīja savas pacietības spējas, nenoguruši stāvot garum garā rindā, lai uz mirkli izbaudītu arboristu profesijas prieciņus- ar īpaša aprīkojuma palīdzību mēģinot nokļūt koku galotnēs.

Diena bija patiesi izdevusies, piedzīvojumiem un emocijām pārpilna. Nogurušie skolēni labprāt atkal piedalītos šādā pasākumā. Laboratoriju top trīs, protams, ierindojās kokā kāpšanas, sniega suņu un necūkošanās laboratorijas.