Zinību diena 2023

Citreiz mēs varētu jautāt, kāpēc mēs nonākam tieši šajā vietā un ne citur, kāpēc mēs satiekam tieši šos cilvēkus un ne citus, jo varbūtības lielajā visumā ir bezgalīga.

Līdzīgi kā Sprīdītim, mēs dzīves lokos izstaigājam daudz ceļu, bet beigu beigās atgriežamies pie Sevis paša – laimīgajā zemē. Ir tik svarīgi zināt, kas tad mēs patiesībā esam? Kādi esam? Ko esam gatavi dot no sevis pasaulei, ne tikai pieprasīt.

Sprīdītis Annas Brigaderes pasakā ir īpašs tēls, ko mazā rakstniece Anna jau saprata savā bērnībā, ka nekas nav lielāks par dalīšanās prieku – ar visu, kas Tev ir. Tā Tu topi bagātāks. Dalīties var ar laiku, uzmanības veltīšanu, atbalstu, ar laba vēlējumiem un visu, kas vien ietilpst ikviena sirdī.

Es novēlu ikkatram saglabāt Sprīdīša zinātkāres dabu, drosmi – nepadoties grūtībās un iestāties par patiesību, mīlestību. Noturēt sevī labestību, neskatoties uz pāridarījumiem un galu galā – izvēlēties laimīgo zemi – to mīlēt, sargāt.

Novēlu mums pieaugušajiem neapslāpēt ikviena mazā Sprīdīša radošumu, pat, ja mums liekas, ka zinām labāk un gribas pateikt priekšā. Ļaut šim mazajam cilvēkam piedzīvot pašam un gūt gandarījumu par sasniegto.

Uz jautājumu: “Vai tad Tev pašam neviena melnumiņa vairs nav?” Sprīdītis ir godīgs un atzīst, ka ir. Mēs visi esam tikai cilvēki un melnumu notīrīšana jāsāk katram pašam ar sevi, bet tas neaizklāj mūsu patieso dabu – kas vienmēr ir gatava dalīties, uzņemties atbildību, iepriecināt citus, pieņemt visu, kas nāk mums pretim dzīves ceļā – ar pateicību un mīlestību!

Lai visiem laimīgs un gaišs Jaunais 2023./2024.mācību gads!

Ar cieņu, Agnese