Vasaras nometne caurviju prasmju attīstīšanai 1.-3.klase

Augusta otrajā nedēļā Ķeipenes pamatskolā norisinājās jau par jauku tradīciju kļuvusī Vasaras nometne caurviju prasmju attīstīšanai 1.-3.klase, kuras mērķis ir attīstīt un uzlabot caurviju prasmes, gūt jaunas un  nostiprināt dažādas esošās zināšanas, un visam pāri, jautri un jēgpilni pavadīt laiku, stiprinot piederības sajūtu Ķeipenes pamatskolas kopienai.

Katra nometnes diena tika aizvadīta apgūstot dažādas zināšanas, kas lieti noderēs gan skolas solā, gan sadzīvē, vienlaicīgi izbaudot daudzveidīgo aktivitāšu klāstu, gūstot patiesu prieku no mācību procesa.

Nometne tika atklāta ar sirsnīgu direktores uzrunu, kam, rūpējoties par veselību un labsajūtu, sekoja atraktīva rīta rosme, kas vēl mazliet miegainos dalībniekus uzmundrināja katru rītu.

Pirmajā dienā tika izspēlētas dažādas aizraujošus mirkļus nesošas spēles, kas, ne vien deva jautri pavadītu laiku, bet arī atsvaidzināja matemātikas un latviešu valodas zināšanas.

Dienas nobeigumā, bruņojušies ar tālskatiem un fotokamerām, grupa devās pētīt Ķeipenes apkārtnes dabu, ko ar palīgierīcēm izdevās ieraudzīt no pavisam neierasta skatupunkta.

Katra no nākamajām dienām nesa arvien jaunus piedzīvojumus. Tika aizvadīta atraktīva deju un ritmikas nodarbība, lasītas mīļākās pasakas, ko kopīgiem spēkiem izdevās iedzīvināt nelielā ludziņā, tika trenētas koncentrēšanās spējas iemēģinot roku šaušanā ar loku, tika pievarēta aizraujoša riteņbraukšanas trase un trenēta pacietība keramikas pasaulē, jēgpilnas aktivitātes digitālajās ierīcēs un nakts orientēšanās, kas noslēdzas pie kopīgas dzirksteļu dejas vērošanas lielajā parka ugunskurā, ekskursija uz Trušu karalisti, kurā vairākas reizes samīļots un sabužināts tika ikviens četrkājainais gribētājs, un, protams, haskiji! Tikšanās ar šiem neparastajiem dzīvniekiem jau otro gadu pēc kārtas viennozīmīgi kļuva par nometnes emocijām vispiepildītāko notikumu. Vienaldzīgo nebija. Iegremdēt pirkstus mīkstajā kažokā, noglāstīt, ieskatīties maģiski noslēpumainajās acīs…

Nometnes noslēgumā sejās bija manāmas gan skumjas par nepielūdzami skrienošo laiku, gan gandarījums par paveikto, varēja vērot kā neredzami stiepjas jaunas draudzību stīgas, kā augusi pārliecība par savām spējām un izpratne par- kopā mēs varam! Kopā mēs varam visu!

Par piemiņu no pavadītās nedēļas, skolu rotā dalībnieku veidots plakāts ar saukli- Nepadodies! Grūtajos brīžos, kas gadās ikvienam, tas kalpos kā atgādinājums, ka mēs varam.