Viktorīna “Mana Latvija”

17. novembrī Ķeipenes pamatskolā notika ikgadējā erudīcijas spēle “Mana Latvija”. 5 komandas piedalījās 1.-4. klases posmā, un 7 komandas pārstāvēja 5.-9. klašu posmu. Komandas kapteiņi bija parūpējušies par vienotu un pārdomātu komandas noformējumu: vieniem tā bija piespraude, citiem vienādas lentītes, vēl kādai komandai – kopējas krāsas apģērbs. Skolas pedagogi bija parūpējušies par stacijām, kuras nebūt nebija vieglas, proti:

Stacijā – “Esi radošs!”- mazāko klašu komandu bērni zīmēja, krāsoja karodziņus Latvijai, katrs ar savu izdomu un krāsu izjūtu.
Stacijā – “Cilvēki Latvijā” – vecāko klašu audzēkņiem bija jānosauc Latvijā ievērojamu cilvēku vārdi, uzvārdi- rakstnieki, dzejnieki, mākslinieki, komponisti, sportisti, dziedātāji, aktieri, politiķi.
“Stacijā par Latviju” – lielie atbildēja uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kurš ir Latvijas Ginesa rekords? Cik gara ir ilgākā telefonsaruna? Maziem bija doti attēli un jāpasaka, kas tur ir redzams. Stacijā “Latviešu folklora” skolēni bagātināja savas zināšanas par tautasdziesmām, sakāmvārdiem, gadskārtām, rakstu zīmēm. Sakomplektēja tautastērpu papīra modelei- grieza, līmēja. Bija jāmin arī mīklas.
Pieturā “Pazīsti Latviju” skolēni pildīja testu. Jāatpazīst bija dažādas vietas Latvijā, pieminekļi, to autori. Nelielas problēmas radās atpazīstot senos vārdus.
“Latvijas garšas” stacijā varēja uzzināt par ēdieniem, kas raksturīgi tieši Latvijai. Katrs nogaršoja un mēģināja noteikt ēdiena sastāvu: Jāņu sieram, rudzu maizei ar kaņepju sviestu, sklandrausim.

Bērni savas komandas bija nosaukuši patriotiskos nosaukumos kā ozoliņi, maiznieki, karodziņi, liepiņas, zīļuki, zvaigznītes u.c. 1.-4. klašu posmā uzvarēja komanda ar nosaukumu “Pūces”, kuru pārstāvēja – Elza no 4. klases, Šarlote un Markuss no 2. klases un Elza no 1. klases. Savukārt lielākajā klašu grupā uzvarēja komanda ar nosaukumu “Dzintariņi”, kur dalību ņēma Aleksandra no 9. kalses, Daira no 7. klases, Kristiāna no 6. klases un Mārcis no 5. klases.

Visiem skolotājiem liels paldies par radošo izdomu un skolas lietvedei par pagatavotiem atraktīviem diplomiem, kas priecē bērnu sirdis un pavārītēm par super garšīgajām svētku pusdienām!