Mārtiņdienas tirgus

10.11.2022 Ķeipenes skolā notika ikgadējais Mārtiņdienas tirdziņš. Tirgoties gribētāji šogad bija ļoti daudz, ar lielu radošumu un uzņēmību tika izdomāta prece, kā arī piedomāts pie tās atraktīvas realizēšanas. Piedāvājumā bija gan saldumi, kas pagatavoti kopā ar ģimeni, gan dzeramās sulas no pašu pagraba, āboli no vietējā dārziņa, bērnu veidoti zīmējumi un kartiņas, pat bižutērijas darinājumi. Tirdziņā iesaistījās gandrīz visi skolas skolēni no 1.līdz 9.klasei. Ja nu kāds iepriekšējā vakarā nebija ko izcepis, tad tas piedalījās kā pircējs un atbalstītājs. Tirgus prece tik ātri tika izpārdota, ka pašiem tirgotājiem bija prieks. Katru gadu bērni apgūst uzņēmējdarbības pamatprincipus: cik pārdots, cik ieguldīts un cik beigās liela ir pati peļņa. Tiek izsekots, kuras preces pircēji izpirka visātrāk, kurām precēm nebija tika labs noiets. Bērni uzsvēra, ka šogad viss bija ļoti garšīgs! Tomēr prieks un gaisotne, kas jūtama tirdziņā ir svarīgākā par visu, un gaisā jūtamas jau jaunas idejas, ko varētu andelēt nākamā gada Mārtiņdienas tirdziņā.

Bērni par tirdziņu saka:

Justs – ļoti feini gāja. Pārdevu ļoti daudz un arī daudz nopelnīju;
Keita – ļoti patika tirgus. Bija daudz kas garšīgs! Nopirku daudz saldumu;
Elza – Man patika tirgoties. Pārdevu visu kūku un par ietirgoto naudiņu pati ko skaistu nopirku!
Šarlote – es pārdevu kēksus par 25 centi un nopirku pelašķu tēju, žāvētos ābolus, popkornu, zefīrus, vafeli, pankūku un sulas;
Made – es pārdevu cepumus, pelašķus un cidonijas sulu. Saņēmu daudz naudas!

3. klases bērni – bija forši pirkt un pārdot, viss bija garšīgs!