Zinību diena Ķeipenes pamatskolā

Aiz loga septembris, vējš sētā dzenā skumjas… (G. Račs)

Septembrim arvien bijis sarežģīts uzdevums. No saldi bezrūpīgās vasaras pāriet uz melanholisko rudeni, trauslos tauriņus un draiskās vasaras puķes nomainīt pret pēdējā parādē iznākušo dabu. Pārmaiņas vienmēr līdzi nez satraukumu, bailes no jaunā… Bet pēc ziemas vienmēr nāk pavasaris, atdzimst augi un putni perē jaunus cālēnus. Laiks ir relatīvs. Laiks veido ciklus. Atkal un atkal. Septembris skolā ir sava veida jaunais gads. Jauns sākums ar jauniem mērķiem, ko sasniegt, jaunām virsotnēm, ko iekarot un kritieniem, ko pārdzīvot.

Neskatoties uz pavisam rudenīgo laiku, Ķeipenes pamatskolas 1. septembra pasākums tika aizvadīts skolas priekšā, ko vēl krāšņāku bija padarījuši skolas ilggadēji sabiedrotie- Ķeipenes pensionāru apvienība “Avotkreses”, izrotājot zālienu ar rudenīgām ziedu kompozīcijām, kā arī fotoizstāde par skolas un skolēnu aktivitātēm  vasaras brīvlaikā.

Spītējot negantajam ziemeļvējam, pasākums tika aizvadīts patīkami siltā atmosfērā. Mazliet nedroši un kautrīgi pirmklasnieki un “bez piecām minūtēm” pieaugušie devītklasnieki zvanu skaņām šķeļot klusumu, atklāja Zinību dienas pasākumu. Pirmklasnieki tika sirsnīgi uzņemti jaunajā mācību iestādē, saņemot daudz dāvanu un laba vēlējumu. Starp uzrunām baudījām Ķeipenes pamatskolas skolnieku Aleksandras Lepses un Rūdolfa Plūģa muzikālos priekšnesumus, draudzīgi jaunajā kolektīvā tika uzņemtas skolotājas Maija Grosa un Inese Putroma.

Pēc svinīgās daļas, pateicoties skolotājai Aelitai Niedrītei par iniciatīvu, tika atklāta zaļā klase, kurā bērni zinības apgūs svaigā gaisā, kā arī, pateicoties pensionāru apvienībai “Avotkreses”, tika uzstādīti un atklāti soliņi pie rotaļu laukuma.

Saņēmuši jaunās mācību grāmatas un gandarījumu par atkal redzēšanos, bērni devās mājās, lai gatavotos jaunajam mācību gadam, kas solās būt ļoti aizraujošs.