Dienas nometne Ķeipenes pamatskolā

Augustā Ķeipenes pamatskolā norisinājās dienas  atpūtas nometne, kuras galvenais uzdevums bija papildus atbalsts kopējā izglītības procesā, kā arī caurviju prasmju praktizēšana un attīstīšana 1.-3. klases skolēniem. Nometne norisinājās piecas dienas, kuru laikā starp aizraujošām aktivitātēm tika nostiprināta lasītprasme, matemātika, kā arī katra diena mācīja un ļāva dziļāk izprast kādu konkrētu caurviju prasmi. Šo dienu laikā notika ātrlasīšanas konkurss, spraiga Alias spēles spēlēšana, skolas apkārtnes iepazīšana un dažādu tās apkārtnē sastopamo lietu skaitīšana, alfabēta izdejošana un ritmikas pilnveidošana un vēl, un vēl…

Nometne sākās ar iepazīšanās apli un pozitīvas enerģijas uzņemšanu turpmākajām dienām. Starp supergardajām ēdienreizēm, par ko bija parūpējusies pavārīte Valda, paspējām gan atkārtot alfabētu un lasītprasmi, gan izkustēties atraktīvā deju un ritmikas nodarbībā, gan pārbaudīt matemātikas prasmes.  Pirmās nometnes dienas noslēguma nodarbība bija tikšanās ar duci četrkājainiem skaistuļiem haskijiem. Lieki teikt, ka vienaldzīgo nebija. Pirms nodarbības galvenās daļas- pastaigas ar suņiem,  bērni uzzināja katra pūkaiņa vārdu, dzīvesstāstu, raksturu un lomu barā. Pēc apmācībām un iepazīšanās ar ekipējumu, varēja doties pastaigā. Lai gan ārā valdīja svelmains karstums, bērnu sajūsma bija neaprakstāma. Katrā no nometnes dienām notika kāds īpašs pasākums, tomēr sajūsma par darbošanos ar haskijiem nemainīgi palika kā vislabākais notikums. Šī neizmērojamā mīlestība pret otru, pret dzīvu radību no bērnu puses, sniedz mieru ,mums, pieaugušajiem. Mūsu bērni aug par cilvēcīgiem cilvēkiem.

Pārējās nometnes dienās, starp burtu rindām un ciparu labirintiem, starp karaliskām maltītēm un sirsnīgiem kopā būšanas mirkļiem, starp braukšanām ar riteņiem un burtu veidošanas no māla, starp pašu radītu koncertu ar dažādiem instrumentiem un sveču veidošanu no vaska, apmeklējām Lielo Kangaru skatu torni un, laipojot pa tīreli, iepazinām un nogaršojām tajā augošās ogas, atradām rozā sūnas un pasmaržojām kautro viršu ziediņus. Karstajā vasaras svelmē ļoti novērtēts tika brauciens uz Plaužezeru, arī leļļu teātra izrāde Latviešu biedrības namā deva milzum daudz pozitīvu emociju.

Dienu pirms nometnes noslēguma, bērni ar lielu azartu piedalījās nakts orientēšanās stafetē, pēc kuras, stāstīdami spoku stāstus, draudzīgā pulkā pārnakšņoja skolā.

Uz atvadām katrs dalībnieks saņēma skaistu piparkūku un laba vēlējumus jaunajam mācību gadam. Smiekli, jautrās, tomēr mazliet sērīgās atvadu čalas,  neviltots prieks,  atzinīgi vārdi no vecākiem- pozitīvā noskaņa, kas nepazuda visas nedēļas garumā, ļauj pasmaidīt. Kamēr būs cilvēcība, pasaule dzīvos.

Autors: Maija Grosa