Tā mēs beidzām 6. klasi un sākām vasaru

Maijā nolēmām, ka plānosim klases ekskursiju un vienojāmies, ka ekskursijā brauksim, kad būsim beiguši 6. klasi, saņēmuši liecības un varēsim no izbaudīt brīvību.

7. jūnijā rītā sākās mūsu gaidītais piedzīvojums. Siguldā bērni brauca ar rodeļiem, pacēlēju un Panorāmas ratu. Daudziem šis piedzīvojums bija pirmo reizi – bailes no nezināmā un satraukums par gaidāmo bija redzams acīs un smaidā.

Pēc tam mūs Minhauzena muzejā gaidīja gide, kas stāstīja par baronu Minhauzenu un viņa sievu Jakobīni. Bērni uzzināja, ka barons nav bijis ne melis, ne krāpnieks, bet bijis apveltīts ar neierobežotu fantāziju un pratis stāstīt interesantus un fantastiskus stāstus.

Pēc tam pa taku devāmies līdz jūrai, kur peldējāmies, pastaigājāmies, sauļojāmies, runājāmies, lasījām akmentiņus, atklājām skanošās smiltis un pavadījām laiku kopā.

Vakarpusē Saulkrastos izbaudījām pludmales burvību – rotaļlaukumu, kafejnīcu, saldējumu, jūras šalkoņu un kafiju.

Saulrietu devāmies vērot no Baltās kāpas Saulkrastos. Tā atkal aizritēja stunda, vērojot saules gaismas rotaļas starp mākoņiem, jūras mierīgumu un debesu krāsu mainīgumu. Mājup devāmies vēlu.

– Patīkami pavadīju laiku ar klases biedriem. Mēs bijām aizbraukuši uz ļoti skaistām un interesantām vietām. Es daudz jauna uzzināju Minhauzena muzejā. /Sofija/
– Es domāju, ka visiem visvairāk patika Minhauzena muzejs, jo bija laba gide, kura interesanti visu pastāstīja. Bija labi pavadīt laiku ar klases biedriem un skolotāju. Šī bija vislabākā ekskursija! /Ruta/
– Visu laiku labākā ekskursija, dievinu savus apdegumus! Lieliski pavadīts laiks ar klasi! /Daira/
– Ieraudzīju bērnos tik daudz pozitīvu pārmaiņu, spēju pieņemt un nenosodīt par kļūdām pagātnē. Ar prieku un gandarījumu secināju, ka viņi spēj piedalīties sarunā, nepārtraukt runātāju, uzklausīt cita viedokli, to pieņemt, droši paust arī savu domu, to pamatot. Beidzot bija sajūta, ka tā ir vienot klase! /sk. Agita/
– Paldies par foršo ekskursiju, Martels bija tik ļoti apmierināts! /Agnese/
– Paldies par milzīgo plānošanas darbu, pacietību, izturību un piedzīvojumiem pārpilno dienu! /Kristiānas ome/
– Liels paldies, Sofija bija sajūsmā! /Vilnis/