Ķeipenes gardēži virtuvē

Projekta “R.A.D.I. – Ogres novadam” ietvaros organizētais pasākums “Ķeipenes Gardēži virtuvē!” norisinājās 2022.gada 30. un 31.maijā Ķeipenes pamatskolā.

Bērniem no 1.-9.klasei bija iespēja apgūt dažādas prasmes ēdiena pagatavošanas, keramikas un piparkūku gleznošanas meistarklasēs.

Keramikas nodarbībā bērni un jaunieši paši izstrādāja savus māla traukus. Soli pa solim tika paskaidrots, kā trauks tiek veidots un jaunieši, pielietojot savu radošumu, izveidoja katrs savu orģinālo māla trauciņu.

Veselīgo recepšu gatavošanā pamatskolēni gatavoja dažādus salātus un veselīgos kokteiļus, kā arī iemācījās veselīga uztura pamatprincipus. Šajā aktivitātē skolēni palīdzēja viens otram un kopīgi sadarbojās, lai nonāktu pie gatavās receptes salātiem. Tie tika pasniegti visiem pusdienās un izdevās ļoti garšīgi. Bērni arī recepšu lapiņas paņēma līdzi mājās, lai salātus pagatavotu vēlreiz, ģimenes lokā.

Piesaistītais vietējais uzņēmums “Ķeipenes piparkūkas”, īsfilmas veidā deva skolēniem ieskatu tajā, kā top gardās piparkūkas un parūpējās arī par meistarklasi. Tajā bērni varēja izspēlēt viktorīnu, kur par pareizajām atbildēm guva balviņas, kā arī strādāt radoši un rotāt katrs savu piparkūku ar dabīgi veidotajām “Ķeipenes piparkūku” glazūrām. Visi aktīvi piedalījās, un bija ieinteresēti uzzināt dažādus aizraujošus faktus par uzņēmumu, viktorīnas gaitā.

Aktīvā diena noslēdzās ar sporta stundu, kuru vadīja divi pārstāvji no Basketbola Kluba “Ogre”. Galvenais treneris Uldis Švēde un spēlētājs Jānis Antrops bērniem sagatavoja spēles un stafetes saistībā ar basketbolu, un skolēni apguva basketbola pamatprasmes.

Dzirdējām labus vārdus un atsauksmes ne tikai no skolēniem, bet arī skolotājiem un vadītājiem. Skolēni bija ļoti atsaucīgi un cītīgi darbojās visu dienu. Uz jautājumu, vai vēlētos ko tamlīdzīgu atkārtot, bērni atbildēja, ka noteikti. Meistarklašu vadītājiem bija prieks darboties ar tik aktīviem bērniem, kuri bija ļoti atvērti uz jaunu prasmju un zināšanu apguvi.

Mūsuprāt, šī bija laba un noderīga pieredze gan mums, kā projekta koordinatorēm, gan Ķeipenes pamatskolas skolēniem. Pasākums izdevās tieši tik aizraujošs, kā tika plānots. Ceram, ka kaut kas tamlīdzīgs tiks atkārtots arī turpmāk, jo skolēni apguva jaunas prasmes un zināšanas praktiskā veidā un citādāk nekā ierasts.

Raksta autores: Marta Sīviņa un Džeina Skutule