9. klases ekskursija uz Līgatni

2022. gada 19. maijā devītā klase devās ekskursijā uz Līgatnes novadu. Vispirms mēs viesojāmies Līgatnes pagasta “Iknešos” pie tāšu pinējas, kur iepazināmies ar seno arodu.

Mums pašiem arī bija iespēja no bērza tāss pagatavot grabulīti. Tālāk mūsu ceļš veda uz Līgatnes padomju laika bunkuru, kurš tika uzbūvēts astoņdesmitajos gados aukstā kara laikā, lai padomju valdības locekļiem būtu iespēja paslēpties atomkara gadījumā.Šis bunkurs ir ļoti labi saglabājies, bet kā izrādās, pašvaldība par to nekādu interesi neizrāda un tas tiek izmantots tikai tūrisma nolūkos. Tālāk mūsu mērķis bija caur mežu kājām doties uz Līgatnes pārceltuvi, kur mūs gaidītu autobuss, bet diemžēl mēs mežā nomaldījāmies un aizgājām pa nepareizo taciņu, tāpēc nācās iet 5 kilometrus. Visi bija ļoti piekusuši, bet mēs tomēr beigās nokļuvām Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskajā centrā, kur atrodas Tīklu parks, kas arī bija mūsu galamērķis. Kamēr ļoti piekusušie atpūtās autobusā, dažiem vēl pietika spēka apskatīt Līgatnes papīrfabrikas vēsturisko centru, kas ir ļoti gleznains. Noslēdzām ekskursiju ar dzīvošanos pa tīklu parku. Visi bija ļoti noguruši, bet apmierināti.