Olipmpiskā diena 2022 pirmsskolā “Mēs esam sportiņā”

Šogad tradicionālais latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētais Olimpiskais mēnesis sākās mēnesi pirms LOK 100 dzimšanas dienas un noslēdzās 22. aprīlī  ar kopēju Vislatvijas rīta vingrojumu, kurā piedalījās vairāk kā 160’000 dalībnieku. Turklāt sporta un veselību veicinošas aktivitātes tika izvērstas vesela mēneša garumā.

Arī pirmsskolas izglītības iestādes  bērni gatavojās Olimpiskās dienas pasākumam. Bērni, skolotājas un skolotāju palīgi pulcējās  laukumā pie bērnudārza, uz kopīgu vingrošanu 26. aprīlī plkst. 10:00. Visus dalībniekus sagaidīja sportiskais Zaķis (sporta skolotāja) un kopīgi pārrunāja, ka fiziskās aktivitātes ir nepieciešamas labai pašsajūtai, veselības un fiziskā spēka saglabāšanai. Un aicināja visus iesildīties ar kopīgu rīta vingrošanu.

Pēc kopīgas vingrošanas, kuru demonstrēja no sagatavošanas grupas Elza Melne kopā ar sportisko Zaķi visi dalībnieki sadalījās pa stacijām, lai veiktu aktivitātes, kuras notika laukumā pie bērnudārza. Te bija iespēja parādīt gan veiklību, gan izveicību, gan pacietību. Aktivitātē “Jautrās bumbiņas”, bija nepieciešams spēks, lai varētu aktīvi kustināt izpletni ar bumbiņām, savukārt stafetē “Krāsainās cepurītes” bērniem bija jāpārvietojas pāri barjerām un jāsamaina krāsainā cepurīte uz konusa, aktivitātē “Zirneklītis” bērniem tas bija jāpiestiprina pie metāla bumbas, savas sadarbības prasmes varēja parādīt aktivitātē “Kauliņš pie kauliņa”, kur bija jāsaliek skeletiņš no daudziem kauliņiem, veiklību varēja parādīt stafetē “Samaini vietām” pārliekot bumbiņas no vieniem konusiņiem uz otriem. Tā laiks pagāja nemanot un pienāca svinīgais apbalvošanas brīdis. Olimpiskās dienas dalībnieki saņēma Olimpiskās dienas SERTIFIKĀTU un vēlējumu būt kustīgiem un aktīviem arī turpmāk! Kopīgā darbošanās radīja bērniem prieku un pozitīvas emocijas. Arī dabas māte mūs palutināja ar jauku, saulainu laiku!

PII sporta skolotāja: Aelita Lazdiņa