Starptautiskais bērnu zīmējumu konkurss

Čehijas pilsētā Lidicē katru gadu notiek starptautisks bērnu zīmējumu konkurss. Šī gada tēma bija “Muzejs”, apakštēmās brīvi interpretējami ar dažādām pieredzēm un bērnu fantāziju. Skolās ap gadu miju, kad svētki un brīvlaiks tik prātā, ir grūti pieslēgties konkursu uzdevumiem.

Mēs ķērāmies pie darba jaunā mācību semestra sākumā, nebija laika tūļāties, viss jāpaveic divās nedēļās. Skolotājai vēl jānoformē (līmēju uz košiem kartoniem), prasībām atbilstošas pavadzīmes klāt jāiesniedz, mākslas transportētājs uz Ogri jāsarunā. Devu iespēju savas vistrakākās idejas paust visiem skolas bērniem, bet tā “uz heijā” izdevās manai vizuālās mākslas interešu izglītības komandiņai. Ir mums te superapķērīgas meitenes, kam pēc padoma ilgi nav jāmeklē un darbi sokas. Ruta Rence gleznoja, Laine un Zane Augšpules, Elza Indriksone zīmēja, tik ar parasto zīmuli, bet tā, ka prieks skatīties, uzreiz uz lielām lapām! Jā, man kā skolotājai bija prieks skatīties uz darba procesu, ne tikai uz gala rezultātu.

Paspējām, aizsūtījām, uzvarējām, tāda labi padarīta darba sajūta! Elzai Ogres novada laureātes diploms par Triku muzeja zaķi, kas izlec no burvju cepures. Augšpulīšu zīmētie Dabas muzeji un Rutas Valsts Mākslas Muzeja fantastiskā krāsu noskaņa neatstāja vienaldzīgu vērtētāju komisiju, ir pateicības raksti un uz Čehiju aizsūtīti visi 4 darbi.

Ogres interešu izglītības pārvalde nu zina mūsu mākslinieces un ko spējam Ķeipenē.

Vizuālās mākslas un interešu izglītības skolotāja Signe Gertnere