Ziemas olimpiskās spēles 2022 pirmsskolā

4. februārī sākās ziemas olimpiskās spēles Ķīnā Pekinā, esam cītīgi vērojuši atklāšanas ceremoniju un sekojuši līdzi sportistu gaitām un esam iepazinušies ar ziemas sporta veidiem. Tāpēc 8. februārī arī mūsu bērnudārzā tiek rīkotas ziemas olimpiskās spēles. Galu galā ir atnākusi īsta ziema ar sniegu un salu, un ir īstais laiks ziemas sportošanai. Olimpiādes atklāšanai visi pulcējās pie bērnudārza ēkas. Ciemos pie bērniem ieradās ziemas olimpisko spēļu talismans Panda (rotaļlieta), kuram rokās bija iedegta olimpiskā lāpa. Esam gatavi spēlēm. Pirms aktīvas sportošanas visi iesildījās jautros mūzikas ritmos un tad devās uz plašo sporta spēļu teritoriju.

Šajās spēlēs sporta veidiem mazliet netradicionāla pieeja: kamaniņās mazie sportisti viens otru vizināja, cenšoties ātrāk nogādāt līdz finišam. Biatlons gan gandrīz kā ierasts – noslēpo nelielu posmu un met bumbiņu mērķī. Kērlings – šeit akmens ripu vietā bērni izmantoja pildbumbu, to ripināja līdz mērķim un izrādās, ka ir jāaprēķina spēks ar kādu ripināt. Hokejs pie mums mierīgā variantā – nav jāsacenšas trāpīt vārtos, bet jārāda prasme darboties ar nūju. Neiztrūkstošs ir arī nobrauciens no kalna ar ragavām, ko ar sajūsmu veic visi bērni. Ir klāt arī apbalvošanas ceremonija, kur tiek pasniegtas medaļas katram sportistam. Mūsu mazā olimpiāde ir beigusies. Bet televīzijā turpinās olimpiskās spēles, skatāmies un jūtam līdzi mūsu sportistiem.

Rakstu sagatavoja sporta skolotāja Aelita Lazdiņa.