Diena un nakts

Janvāra otra puse aizritējusi pētot dienu un nakti, jo, esot bērnudārzā, redzam, kā tumsa nomaina gaismu un gaisma tumsu. Pētījām debesu ķermeņus – sauli un mēnesi, būvējām raķetes, lai dotos uz mēnesi. Veicot dažādus eksperimentus, bērni izzināja, kā zemeslodei griežoties dienu nomaina nakts. Ikkatrs varēja pabūt zvaigžņu istabā un sajusties, ka atrodas zem zvaigžņotas debess. Iepazināmies ar burtu, skaņu “u”, “e”, kā arī dzīvniekiem, kuri ir nomodā naktī un paši kļuvām par pūcēm un ūpjiem. Devāmies arī uz mežu, lai ieraudzītu kādu dzīvnieku, kurš ir nomodā dienā un jautri pavadītu laiku, spēlējot spēles “diena un nakts”, “augstāk par zemi” un citas.

Temata laikā katrs bērns veidoja savu “Diena un nakts” maketu, kuru tagad varēs nest mājās un izmantot, lai arī citus iepazīstinātu ar dienas un nakts ritmu uz zemes.