Klusētāji – ekrānā

Vai klusēšana vienmēr ir zelts? Laikam tomēr nē. Klusēšana ietekmē otra dzīvi, jo īpaši, ja esam kaut ko noklusējuši. Kādam par to jādomā vēl pēc daudziem gadiem, jo ir klusējis un nav runājis. No 6.12. – 10.12. Ķeipenes pamatskolā 6. – 9. klase attālināti sekoja līdzi inovatīvi interaktīvai interneta izrādei jauniešiem “Klusētāji – ekrānā”. Režisors Jānis Znotiņš izrādē pusaudžiem liek aizdomāties par šo sabiedrībā aktuālo tēmu – cilvēku vienaldzību un tās drūmajām sekām.

Kāpēc bieži vien izvēlamies klusēt, kad patiesībā būtu vajadzējis iesaistīties un runāt? Vai tiešām runāšana vienmēr ir sudrabs un klusēšana – zelts?

Trīs jauni cilvēki – Santa (Anta Aizpure), Krišjānis (Jānis Znotiņš) un Ikars (Oskars Florencs – Vīksne) – atceras piedzīvoto un pastāsta par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē.

Interneta izrādē, izmantojot Youtube iespējas, skolēniem bija iespēja izvēlēties, kura varoņa stāstu piedzīvot, pēc tam  – sekot savam izvēlētajam varonim uz citu klasi vai turpināt izrādi ar citu varoni, paliekot klasē.

Katrā no stāsta nogriežņiem skolēnam ļauts pašam veidot savu stāstu par trīs varoņu piedzīvoto, kā arī noskatīties visus stāstus. Visticamāk, daudz kas izvērstos pavisam citādāk, ja vismaz kāds, kurš par to zināja, paustu savu viedokli, nevis paliktu vienaldzīgs un klusētu. Būtiskākā atziņa pēc izrādes? – Neklusē!

Bērnu pārdomas pēc izrādes noskatīšanās:

  • Vēlētos uzzināt skolotāja Tāļa viedokli un domas – Daira, 6. klase
  • Emocijas, katram savs stāsts, jo katram sava versija, sajauktas emocija, lika aizdomāties par eko tēmu – Ambera Mia, 7. klase
  • Man lika aizdomāties skolotāja aiziešana no skolas – Annamarija, 7. klase
  • Interesanti noformēts, bet mani nepiesaista, viens otru aprunā – Sandijs, 7. klase
  • Bija vērts skatīties! Šķiet, ka tā bija paša skolotāja vaina, ka nestrādāja pēc tam skolā. – Egija, 7. klase
  • Bija interesanti vērot visu iesaistīto atšķirīgo skatupunktu. Varēju pārdomāt, ko es darītu vai mainītu šādā situācijā. Mana atziņa ir tāda, ka par cita cilvēka dzīves sabojāšanu nevajag klusēt. – Elizabete, 7. klase.

KLUSĒTĀJI – nē, NEKLUSĒ!

Sagatavoja sk. Agita