Smilšu kino

20. decembrī Ķeipenes pamatskolas 1. – 5. klases skolēniem notika radoša un izzinoša mākslas nodarbība programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros, kuras laikā varēja darboties un izgatavot smilšu aplikācijas tehnikā glezniņas ar attēliem „Latvija” un „Ziemassvētku eņģelis”.

Nodarbība notika divās daļās, pirmajā daļā bērni video ierakstā vēroja smilšu kino mākslinieces stāstījumu par smilšu animācijas tehniku, vēsturi un to lietojumu, redzēja smilšu kino tapšanas procesu un uzzināja, kā tiek iegūta un izmantota smilts Latvijā un pasaulē.

Bērni vēroja, kā māksliniece smiltīs izzīmē izrādi „Apkārt pasaulei, kā tiek uzzīmēta Latvija.

Bērnus un pedagogus aizkustināja „Smilšu kino” radošās komandas smilšu animācijā izveidotais personalizētais sveiciens Ķeipenes pamatskolai svētkos. Bērni smilšu animācijā atpazina gan savu skolu, gan augošos kokus pie skolas, gan laternu skolas galā. Paldies!!!

Pēc tam skolēni uzmanīgi noskatījās, kā talantīgās mākslinieces viņus iepazīstina ar praktisko darbiņu – aplikācijas krāsošanu ar krāsainām smiltīm, kuras pirms tam tika uz skolu piegādātas ar Omnivas kurjeru. Skatoties video, bērni iepazīstas ar krāsošanas instrukciju, lai darbiņu izdotos un darbošanās pašiem sagādātu prieku. Nu tagad jāķeras pie darbiņa, lai taptu skaista Latvija un eņģelītis dāvanā vecākiem!

       4. klases pārdomas un atsauksmes pēc nodarbības:

 • Bija ļoti jauks darbiņš visiem klases biedriem kopā! Rūdolfs
 • Man ļoti patika darboties! Paldies! Rebeka
 • Man patika video, kur uzzīmēja mūsu skolu! Zane
 • Ļoti patika! Tomass
 • Man ļoti patika, ka bija lielu krāsu izvēle! Sabīne
 • Izdevās ļoti skaisti eņģelīši un Latvijas zīmējumi! Dana
 • Man patika darbošanās process! Es ļoti gribu to darīt atkal! Elza
 • Tas bija jautri! Patika, ka varējām izvēlēties krāsas! Līva
 • Krāsu izvēle priecēja! Laine
 • Tas bija forši un nomierinoši! Senda
 • Man ļoti patika smilšu krāsas un zīmējumi! Tik daudz un tik skaisti! Monta
 • Redzot bērnu interesi, radošumu, prieku un sajūsmu, arī man prieks!!! Milzīgs – PALDIES – par jauko piedzīvojumu smilšu un krāsu pasaulē! Skolotāja Daiga

Pozitīvas emocijas, prieku par mākslinieces veikumu un sveicienu piedzīvoja arī 1. klases skolēni un klases audzinātāja. Ar lielu aizrautību un interesi bērni darbojās paši, lai skaisties bērnu darbiņi aizceļotu kā svētku sveiciens vecākiem.