Mārtiņdienas tirdziņš

Šodien, Mārtiņdienā, Ķeipenes pamatskolā notika Mārtiņdienas tirdziņš. Lai arī šajā laikā tas ir mazāks un ar zināmiem ierobežojumiem, tomēr uzņēmēja gars bija jūtams ikvienā tirgus dalībniekā. Mājās kopā ar ģimeni rūpīgi tika pārdomātas receptes. Tad ar mammām, tētiem un omītēm kopā tika cepts un gatavots. Bērni šai lietai piegāja ļoti radoši, jo tirdziņā varēja iegādāties visdažādākos gardumus. Galvenais kritērijs, lai viss ir pašu gatavots, un gatavošanās procesā tiktu ielikta mīlestība. Bija pieejami: kēksiņi – dekorēti ar konfektītēm un riekstiem, mēlītes, vafeles un kanēļmaizītes, popkorns visādās krāsās – ar šokolādi, karameli un pat sarkanā un dzeltenā krāsā. Bija pieejamas vasarā, pašu rokām lasītas un pēc tam izžāvētas, liepu ziedu un māllēpju tējas. Tirgū varēja atrast pašu izdomātas un izgatavotas dienasgrāmatas. Tad, kad viss jau bija izpirkts, parādījās tirgotājs Adriāns no 1. klasītes ar picām. Tie, kuri nebija paguvuši ko iegādāt, steidzās nopirkt pa picai. Bērni rēķināja, cik un kas maksā, cik naudiņas ir jāizdod un paši bija laimīgi, ka grozi ir tukši un prece pārdota. Paldies visiem vecākiem, jo Mārtiņdienas tirdziņš katru gadu ir tik ļoti gaidīts un idejas pa gadu izlolotas, jo daži jau tālredzīgi šim notikumam gatavojas vasaras mēnešos.