Īkstītes māja

Bija agrs rīts. Saulīte pamodusies mīlīgi sveicināja rudenīgo pasauli, rotaļājoties laiski krāsodama padebesi maigi sārtu. Steigdamās uz bērnu dārzu audzinātāja Maija izdzirdēja savādu troksni. Sākumā Maija nodomāja-Varbūt man izlikās? Tomēr nē. Jau atkal kāds sauca pēc palīdzības. Ticiet vai nē, lapu kaudzē bija iekritusi mazmazītiņa feja vārdā Īkstīte. Audzinātāja Īkstīti ielika kabatā, tādējādi izglābdama no nosalšanas. Tā nu viņas divatā devās uz bērnu dārzu. Viesmīlīgie Zīlīšu bērni mazo viesi sagaidīja ar sajūsmu. Kopīgiem spēkiem izveidoja fejai māju ar baltu tāšu gultiņu, mīkstu šūnu paklāju, ziedu lampām un lapu aizkariem. Pateicībā feja uzdāvināja burvju putekļus, kas pielīpot bērniem pie pirkstiņiem dāvāja viņiem īpašas spējas- bērni kļuva gudri, gudri. Un tiešām! Ar burvju putekļu spēku burtiņu rakstīšana bija tīrais nieks!