Vasaras piedzīvojums Ķeipenes pirmsskolā

Kad aizvadīts smeldzīgi skaistais izlaidums, kurā, cits ar skumjām par izaugušo draugu, cits ar prieku, ka bērnudārzā kļuvis vecākais, lielo dzīvē ar laba vēlējumiem tiek pavadīti absolventi, sākas piedzīvojumu pilnā vasara. Vajadzīgās, taču mazliet garlaicīgās darba lapas, tiek noliktas augstākajā plauktā un netiek noņemtas visu vasaru. Jūnija pirmā diena sākas ar dažnedažādiem jaunumiem. Vēsajā aktu zālē tiek sanestas gultiņas, netiek aizmirsts par mīļmantiņām, kas ir neaizstājami palīgi miega pelēm, kuras palīdz ieaijāt miedziņā un sapņot
jaukus sapnīšus.

Pirmā diena apvienotajā grupiņā … nedaudz apmulsuši un kautri. Lielāko grupu bērniem sajūsma par jaunām rotaļlietām un telpām. Visu gribas apskatīt un aptaustīt! Mazie samulsuši- kas tie par ciemiņiem? Kāpēc viņi spēlējas ar mūsu rotaļlietām? Kāpēc jautā, kur ir garderobe? Aiz tām durvīm, protams. Kā jau katru dienu! Nepaiet ne puse dienas, kad sākotnējais mulsums ir zudis, visi apraduši ar jaunumiem. Mazie lepni izrāda mantas, lielie gādīgi rūpējas par mazulīšiem.

Roku rokā, jautrā pulkā … paiet visa vasara.

Katra diena ir kā piedzīvojums. Audzinātājas un auklītes cenšas, cik spēj, arī saulīte šogad lutina kā vēl nekad. Kad saulītes skavas kļūst pārāk ciešas un vaigos uzzied sārtums, koka paēnā, mīļā pulciņā tiek baudīti saldējumi, ko gādīgi sarūpējuši vecāki un auklīte Viktorija. Citreiz veldzējamies Elzas un Roberta vecāku sagādātajā baseinā vai vienkārši šļakstamies pa lielām atvēsinoša ūdens bļodām.

Kā jau zināms jūnijs ir mēnesis, kad tiek svinēti vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki un Jāņi. Arī mūsu dārziņā tas nav nekāds izņēmums. Kopā ar audzinātāju Lauru un auklīti Viktoriju tiek aizvadīta patiešām interesanta diena. Tiek ēsts siers un dzerts kvass, noskaņai skan līgo dziesmas un bērni izveidojot sev vainadziņus, iepazīst jāņuzāles. Kādā citā dienā audzinātāja Laura uzrīko putu ballīti. Kas par izklaidi! Smiekli un jautrība nerimās visas dienas garumā. Pat dienās, kad aiz loga grabinās pelēks lietutiņš, bērnudārzā valda prieks. Vienā no lietainajām dienām bērni baudīja kultūru- kino dienu. Katram bērniņam tika izsniegtas piecas spēļu naudiņas, par ko bufetē var iegādāties saldumus. Visi pērk un rēķina, kuri saldumi sanāks. Tāda matemātika ir forša! Katrs tiek arī pie biļetes, ko jāuzrāda apmeklējot kino.

Kādā saulainā dienā, bērnudārza pagalmā uzradies kas jauns. Nez no kurienes pagalma vidū stāvēja Namiņš. Kā tas šeit uzradās un kam tas piederēja? Varbūt tur dzīvoja trīs sivēntiņi? Vai varbūt ļaunā ragana, kas sagūstīja Ansīti un Grietiņu? Galu galā noskaidrojās, ka Namiņš tapis ar mūsu mīļās krustmātes Dacītes palīdzību. Milzīgs paldies par to, jo nu bērniem ir omulīga vietiņa, kur pazīmēt, atpūsties no rotaļām vai vienkārši pabūt vienatnē. Šinī vasarā namiņi pagalmā saradās kā sēnes pēc lietus. Ar audzinātājas Agates palīdzību tapa bērnu veidoti vigvami visās varavīksnes krāsās.

Lai cik jautri būtu bērnudārzā, visiem gribas ilgāk pagulēt, paciemoties pie omītēm un aizbraukt uz ezeru ar mammu un tēti. Augusts bērnudārzā ir atpūtas mēnesis arī tiem, kas pārējo vasaru braši apmeklējuši mācību iestādi. Pēdējā dienā audzinātāja Agate sarīkoja atvadu ballīti. Koka paēnā, uz zālītē izklātām segām piknikojām, baudot līdzpaņemtos našķus, spēlējām dažādas spēles, būtām putu kalnus, ar krāsainu ūdeni uz papīra radījām abstrakto mākslu. Tas bija patiešām neaizmirstams un piedzīvojumiem bagāts laiks! Nu laiks atpūtai, lai jaunajā mācību gadā būtu atpūtušies un gatavi apgūt jaunas zināšanas.

Autore: Maija Grosa