Koncertlekcija. Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti

Ķeipenes pamatskolas 1.,2., 3., un 4. klases skolēni kultūrizglīztības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros kopā ar komponistu Jāni Ķirsi, dziedātāju Rūtu Dūdumu un somu izcelsmes latvieti Marko Ojalu, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs devās izzinošā ceļojumā apkārt pasaulei, kurā iepazina dažādu zemju kultūru un valodu. Pasaku lugas varonis Sprīdītis no Annas Brigaderes daiļdarba devās apskatīt pasauli, tā arī skolēni devās aizraujoši virtuālā, muzikālā ceļojumā.

Apmeklējot Somiju, klausījāmies viņu tautasdziesmu, Spānijā – akordeona dzīvespriecīgo stāstu, Argentīnā atpazinām tango ritmus. Par Franciju mums pastāstīja dziedātāja Rūta, nodziedot Ivara Vīgnera “Dziesmiņa par Parīzi”, kurā atpazinām slaveno sunīti Pifu. Iepazināmies ar ukraiņu tautasdziesmu, Austrijā noklausījāmies skanīgo kinomūzikas kompozīciju. Apmeklējot Japānu, uzzinājām, ka tur ļoti iemīļota ir Raimonda Paula dziesma “Dāvāja Māriņa”, kurai piedziedājumu dzirdējām japāņu valodā.

Svarīgi bija saprast, ka latvieši ir visur plašajā pasaulē. Uzzinājām, kas ir Herberts Cukurs, kurš pats uzbūvēja lidmašīnu un nonāca līdz Gambijai Āfrikā. Ar lielu interesi klausījāmies par pirmo latviešu kapteini Pēteri Šņori, kas šķērsoja ekvatoru un aizkuģoja līdz Argentīnai.

Pēc pasaules apceļošanas mēs atgriezāmies Latvijā, tāpat kā Sprīdītis pēc saviem piedzīvojumiem atgriezās mājās, kur viss ir tik pazīstams, mīļš un dārgs. Tad skanēja Imanta Kalniņa un Māras Zālītes dziesmas no kinofilmas “Sprīdītis” un dažas tautasdziesmas.

Koncertlekcija tika integrēta mācību un audzināšanas darbā, jo atbildot uz jautājumiem, kuri bija pievienoti darba lapā, skolēniem vēlreiz bija iespēja pārrunāt redzēto, dzirdēto un dalīties par to, ko jaunu uzzinājuši. Piedāvātā koncertlekcija “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti.” būs informatīvi noderīga latviešu valodas, literatūras priekšmetu apgūšanai, radīs izpratni un palīdzēs saprast kultūras daudzveidību un unikalitāti, ļaus skolēniem paplašināt zināšanas par pasaules ģeogrāfiju, vēsturi, mūziku.

Man bija interesanti. Uzzināju jaunas lietas par latviešu ceļotājiem. Man patika tas lidotājs Herberts Cukurs, kurš bija tik drosmīgs un lidoja tik tālu uz Āfriku. Un vēl bija daudzas citas lietas, ko uzzināju –TOMASS 2. klase

Man patika somu tautas dziesma, dziesma par Pifu un Parīzi, patika visas dziesmas –ELZA 2. klase

Patika virtuālais ceļojums pa citām valstīm- SENDA 3. klase

Bija interesanti klausīties dažādas dziesmas. Uzzināju, ka latvieši devās ceļā uz Argentīnu un Āfriku. Man patika koncertizrād – MONTA 3. klase

Man patika mūzika, bet nepatika, ka tik daudz runāja – JASMĪNA, 1. klase

Es uzzināju, ka Austrijas karogs ir līdzīgs Latvijas karogam. Patika, kā dzied – VIJOLĪTE, 2. klase

Skolotāja Agita Zvaigzne