Mācamies mežā

Pirmdienas rītā Pūcīšu grupiņas bērni devās mācīties uz parku. Parkā mūs sagaidīja mūsu pirmsskolas krustmāte Dace Iraids. Šajā nodarbībā mēs nostiprinājām zināšanas matemātikas, valodas jomās. Nodarbības uzdevumi bija salīdzināt dažādu koku mizu, resnumu, garumu. Sameklēt dažādas sūnas, atrast līdzības, atšķirības, kādi kukaiņi dzīvo lapegles mizā. Kas paslēpies celmā? Kādi ir čiekuri? Bērniem bija jāprot uzdot sev interesējošus jautājumus, jāstāsta par novēroto. Bērni bija izbrīnīti par lapegles skujām, kāpēc tik maigas, kā var dabūt čiekurus no lapegles, arī paši meklēja lapegles čiekurus, salīdzināja ar citiem čiekuriem. Vēroja augus kas aug dažādu koku tuvumā. Visvairāk patika mērīt koku apkārtmērus gan ar bērnu skaitu, gan mērlentu, šajā nodarbē neviens koks nepalika nepamanīts. Nodarbības noslēgumā sēžot uz celmiem ēst gardus pīrāgus un riekstus ir īsts prieks.

Paldies mūsu krustmātei Dacei par jauko nodarbību!