Sporta aktivitātes ārā “Es pazinu to putniņu”

Pavasaris ir klāt un pavasarīgais laiks jau aicināt aicina izbaudīt dabas atmodu. Bērnudārza bērniem ir iespēja baudīt klusumu un dabas tuvumu, ik dienu dodoties pastaigās, lai vērotu dabas atmodu, putnus, meklētu un aplūkotu putnu ligzdas, kā arī klausītos putnu dziesmās.

Pavasaris katru gadu nāk citāds. Šogad tas ir auksts un sniegots, bet tomēr gaisā ir jūtamas pavasara smaržas, siltāk uzspīd saulīte ,visur dabā sākas rosība. No siltajām zemēm atgriežas gājputni un skaļākas paliek viņu balsis.

6. aprīļa rītā bērni pulcējās bērnudārza teritorijā uz sportisko pasākumu “Es pazinu to putniņu”. Pēc sasveicināšanās un iesildīšanās, bērniem bija jādodas bērnudārza teritorijā meklēt paslēpušos putnus – zīlīti, strazdu, stārķi, pīli, balodi  un katrā no tiem tika piedāvāts veikt savu uzdevumu vai rotaļu. Bērniem patika darboties ar knaģiem pie Zīlītes, jānes čiekurs ar knaģi – jāpabaro putni. Pie Pīles notika pīļu skrējiens ar pleznām. Strazda stacijā bija jānes putni. Stafetē pie Stārķa visai komandai bija jālido reizē no punkta A uz punktu B. Bērniem patika rotaļa “Putni ligzdās”, kur bērni varēja parādīt savu veiklību. Tā kā bija pagājušas arī Lieldienas, bērniem bija jāveic stafetes ar Lieldienu olas nešanu un olu salikšanu ligzdiņās.

Svētki sagādāja prieku, jautru noskaņojumu un palīdzēja gan lielajiem un mazajiem svētku dalībniekiem izjust pavasara atmodu. Pasākuma noslēgumā visus svētku dalībniekus sporta skolotāja Aelita pacienāja ar konfektēm.