Praktiskās “virtuves” iemaņas

Janvāra mēneši pirmsskolas grupā bērni vairākkārtēji iejutās pavāru lomā. Skolotāja Dana bija iecerējusi kopā ar “Pūcītes” grupas bērniem izgatavot keipopus. Vispirms skolotāja Dana izstāstīja Keipopu recepti. Galvenās sastāvdaļas bija cepumi, krēmsiers un šokolāde. Bērni mācījās recepti pierakstīt ar drukātiem burtiem, uzlabojot savas latviešu valodas zināšanas. No sākuma tika pagatavota mīkla, tad no mīklas tika veidotas bumbiņas. Tās tika atdzesētas ledusskapī, kamēr bērni devās āra pastaigā. Atgriežoties, izgatavotās bumbiņas tika peldinātas šokolādes mērcē, pāri pārkaisot ēdamos dekoriņus.

Tā kā divas nedēļas skolas virtuve nedarbojās un mūs ēdināja Madlienas pirmsskolas iestāde “Taurenītis”, bērni šo laiku izmantoja lietderīgi un brokastis dažos rītos tika pagatavotas turpat uz vietas grupiņā. Bērni mācījās griezt dārzeņus un pagatavot sviestmaizes. Mūs arī palutināja vecāki, izcepot garšīgas plānās pankūkas. Šis bija bērniem piedzīvojumu bagāts laiks, jo īpaši brokastu cēlienā – apgūstot praktiskās iemaņas “virtuves” dzīvē!