Ziemassvētku pasts…

Šodien, iesākoties trešās adventes nedēļai, Ķeipenes pamatskolā tika izdalīts Ziemassvētku pasts. Bērni, sākoties decembrim, cītīgi gatavoja viens otram Ziemassvētku apsveikumus. Apsveikumi tika nosūtīti arī skolotājiem. Tie ir īpaši, sirsnīgi, rūpīgi veidoti un iedvesmojoši. 2., 3. klasītes bērni savukārt kopīgi radījuši Ziemas pasakas – komiksu veidā. Katrs bērns cītīgi zīmējis un izstāstījis savu interesanto ziemas stāstu. Priecājamies par viņu izdomu un glītajiem rokrakstiem. Paldies viņu klases audzinātājai Daigai Bombānei. 3. klases audzēknes Danas Fedčenko pasaka par adventes laiku:

“Reiz dzīvoja rūķītis, vārdā Jautrītis. Kādu dienu mazais rūķītis domāja, kas ir Advente. Viņš gāja pie Ziemassvētku vecīša jautāt, kas ir Advente? Ziemassvētku vecītis teica, ka Advente ir dāvana, bet rūķītis nebija pārliecināts. Tad viņš atkal gāja zīlītei padomu prasīt – kas ir Advente? Zīlīte teica: “Advente ir izrotātas eglītes un svecītes.”

Jautrītis bija noskumis, jo nezināja, kam ticēt. Pēc vairākām dienām Jautrītis saprata: Advente ir Ziemassvētki gaidīšanas laiks! Un tā patiešām ir – tas ir gaidīšanas laiks mums visiem, kuru mēs aizpildām ar prieku, mīlestību, labiem darbiem, vēlot sev un pasaulei labu!