Patriotiskais pārgājiens Zilajos kalnos

Ceturtdien, 5.septembrī, notika tradicionālais militāri patriotiskais pasākums Mazās Juglas kaujas 102. gadadienas atcerei, kurš sākās ar pārgājienu vairāk nekā 3 kilometru garumā un turpinājās ar svinīgu pasākumu un dažādām, interesantām aktivitātēm pie Dubkalnu ūdenskrātuves.
Šajā gadā pasākumā kopumā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēni no Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novada.
No Ķeipenes pamatskolas uz šo pasākumu skolotājas Ineses Grises pavadībā devās 9. un 7. klase.

Pasākuma mērķis – izkopt savu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt vēsturi un godināt strēlniekus.

Muzikālus priekšnesumus pasākumā sniedza folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”.
Pēc pasākuma svinīgās atklāšanas skolēni un skolotāja ar aizrautību iesaistījās aktivitātēs, apmeklējot dažādus punktus, kuros vajadzēja pildīt dažādus uzdevumus.
Skolēniem kopā ar skolotājiem bija iespēja iepazīt militāro tehniku, ieročus, uzzināt interesantu informāciju, izmēģināt pneimatiskos ieročus, kā arī citas lietas.
Īpašu uzmanību izpelnījās slīkstoša cilvēka glābšana ar helikopteru.

“Ar patriotismu pret dzimteni nepiedzimst, to ieaudzina, vecāki, skolotāji, sabiedrība, kā arī šāda veida pasākumi.”

5.septembris bija kolosāls. Karsta diena, taču ar interesantām nodarbēm. Nogājām vairāk kā 5 km, bet bija ļoti jautri. Bija interesanti uzzināt kā glābj slīkstošus cilvēkus. Man ļoti patika kanādiešu armijnieki. Man bija liels prieks būt ar 9.klasi.
Sanija, 7.klase

Šajā gājienā piedalījos jau otro reizi, šogad vairāk izpratu šī pasākuma domu un mērķi. Ļoti patika ideja par to, ka pašam jāņem līdzi savi pusdienu trauki, lai saudzētu vidi. Patika arī dažādās aktivitātes un uzdevumi, kā arī ārzemju karavīri, kuri mūs uzņēma ar smaidu un pastāstīja par savas valsts ekipējumu, ieročiem.
Evelīna, 9.klase.

Vakardien bija karsts laiks, bet tas nemaina faktu, ka bija jautri, forši bija runāt ar kanādiešiem, turēt ieroci un skatīties kā no helikoptera tik laists lejā glābējs!
Annija, 7.klase

Vakardiena bija ļoti laba!
Atis, 7.klase

Bija jautri un interesanti.
Markss, 7.klase

Patika helikopters un seju apkrāsošana, nepatika griķi ar speķi, kurus deva pusdienās.
Diāna, 9.klase

Bija interesanti skatīties kā helikopters glābj cilvēkus no ūdens. Tur bija daudz dažādi tanki, kara ieroči, granātas un citi aprīkojumi. Man visvairāk patika, ka bija militārie darbinieki no citām valstīm kā Itālijas, Kanādas, Slovēnijas,  u.c
Daila, 9.klase