Sporta nometne „Vienoti un stipri sportiskā garā!”

Pateicoties Ogres novada finanšu līdzekļu piešķiršanai papildus aktivitāšu veikšanai Ogres novada pašvaldības iestādēm, Ķeipenes pamatskolā no 03.06.-07.06.2019 notika dienas sporta nometne, kurā piedalījās 40 bērni. Bērni caur sportiskām rotaļām un spēlēm attīstīja savu fizisko izturību un vēl ciešāk sadraudzējās savā starpā.

No rīta bērni sportoja, skrēja krosiņu, piedalījās dažādās stafetēs un spēlēja futbolu. Savukārt atpūtas brīžos notika radošās darbnīcas. Bērni apgleznoja krekliņus, katrs ar savu vārdu, un visi kopā izveidoja nometnes karogu, kas pavadīja nometnes dalībniekus visos izbraucienos un pārgājienos. Bērni kopā ar Cēsu „Zinoo” meitenēm izveidoja papīra raķetes, ko vēlāk izmēģināja brīvā lidojumā. Dažas no raķetēm patiešām augstu lidoja un piezemējās uz skolas jumta. Vēlāk tika konstruētas „mini – mājas” modeļi, kuru izturība tika pārbaudīta zemestrīces eksperimentā. „Zinoo” meitenes priecēja bērnus arī ar lielisku eksperimentu šovu. Pārējā laikā bērni darbojās robotikas pulciņā, kur veidoja ceļamkrānus, mašīnas un citus objektus.

Vienā no nometnes dienām bērni gāja pārgājienā uz vietējo ezeru Plaudis, pie kura notika dažādas spēles kā volejbols ar spilvenu mešanu un volejbols ar piespēli. Pa ceļam bērni paciemojās Ķeipenes ugunsdzēsēju depo, kur ugunsdzēsēji ļāva tuvāk apskatīt ugunsdzēsēju mašīnu, iemēģināt speciālo dienesta apģērbu un ļāva bērniem iemēģināt roku pie laistīšanās ar ūdens šļūteni, kuru noturēt nemaz nebija tik viegli.

Nometnes laikā bērni pabija arī Tīklu parkā Līgatnē. Tā bija lieliska izlēkāšanās pa tīkliem, kuri iekārti lielo koku galotnēs. Tālāk bērni devās ekskursija pa Līgatnes Lustūža alām un pagrabiem, pa ceļam stāstot un izdomājot dažādus spoku stāstus.

Nometnes dalībniekiem bija arī uzdevums izveidot īpašu nometnes deju ar iekļautiem speciāliem sporta vingrojumiem, izvēloties mūziku, ko prezentēja pēdējā nometnes dienā. Sporta dejas bija radošas un ļoti pārdomātas. Noslēguma dienā bērni bija nedaudz saguruši pēc intensīvi pavadītās nedēļas, bet priecīgi un gandarīti par piedzīvoto. Noslēgumā izspēlējām foto-orientēšanās sacensības. Katram bērnam par piemiņu tika nometnes kopīgā fotogrāfija foto rāmītī, lai atgādinātu par piedzīvoto kopā ar draugiem un garšīgās Ķeipenes piparkūkas.

Paldies gribam teikt ikvienam, kurš piedalījās šīs nometnes organizēšanā, visiem skolotājiem, šoferīšiem, pavāriem, skolas saimniekam, visiem, visiem, kuri pielika savu palīdzīgo roku, lai bērni justos labi. Paldies vecākiem, kuri mums uzticēja savus bērnus. Lai visiem jauka vasara!