Vārda spēks

Pasacītajam vārdam ir liela nozīme un tas var iespaidot cilvēku uz visu dzīvi. Daudzi bērni un pusaudži jūtās līdzīgi zīmējumos attēlotajiem dēļ apsmiešanas skolā un ārpus tās. Apcelšana var būt gan fiziska, gan verbāla un abos gadījumos var novērst pie psiholoģiskām traumām. Cilvēku kritizēt pārējos visbiežāk mudina skaudība, neapmierinātība ar sevi, vēlēšanās novērst uzmanību no saviem trūkumiem vai arī vēlēšanās nodot tālāk saņemto kritiku. Pastāv viedoklis, ka tie cilvēki, kuri paši bērnībā vai sava darba ceļa sākumposma ir sastapušies ar vardarbību, vēlāk atspēlējas uz kolēģiem. Tā ir kā kompensācija, pāri darījumiem, tā ir atspēlēšanās kādam. Kā atzīmējis mobinga pētnieks H. Leimans, 15 % pašnāvību iemesls ir tieši mobings. Šos plakātus mēs veidojām, lai skolēni saprastu, ka apsmiešana un apcelšana nav stilīga un forša. Lai parādītu, ka apceļot citus, tu liec viņiem justies nevajadzīgiem, bieži vien cietusī persona nesaprot iemeslu dēļ kura mobings sācies.

Daila Kalniņa 8.klase