Lielbritānijas kultūras aspekti

2017./ 2018. un 2018./2019.mācību gadā Ķeipenes pamatskolas skolēniem tika dota  iespēja piedalīties projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2./16/I/001, kura ietvaros skolēni iepazinās ar dažādiem Lielbritānijas kultūras aspektiem, tai skaitā jaunāko literatūru, tradicionālajiem ēdieniem, britu mākslu.

2018. gada 8. martā vēl toreizējie otrās un ceturtās klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur iepazinās ar jaunuzceltās bibliotēkas lasītavām un piedāvātajām iespējām, gan arī noklausījās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas darbinieces stāstījumu par jaunākajām Latvijā izdotajām bērnu grāmatām, kā arī par nesen izdoto un bagātīgi ilustrēto britu rakstnieka Radjerda Kiplinga “Džungļu grāmatu”, kas pirmo reizi tika publicēta 1894.gadā. Skolēni ļoti ieinteresējās par jaunajām grāmatām un secināja, ka grāmatu lasīšana var būt interesanta nodarbe.

2018. gada 29. martā ceturtās un piektās klases skolēni devās uz Rīgu, lai restorānā “Viesistaba” iepazītos ar tradicionālajiem britu ēdieniem. Braucām uz restorānu, lai garšīgi paēstu, bet izrādās, mūs gaidīja pārsteigums – šefpavāra Raita Ivanova vadībā pašiem vien viss bija jāpagatavo, kā arī jāsaklāj galds. Mazie trešās klases skolēni bezbailīgi ķērās pie zivs cepšanas eļļā, citi grieza kartupeļus fritēšanai un taisīja mīklu Viktorijas kūkai, kā arī taisīja tradicionālās britu gurķu sviestmaizes. Par laimi, nekādi nopietni negadījumi nenotika, tikai Leo pirkstiņam drusku uzšļakstīja eļļa. Kad ēdiens bija pagatavots, visi sēdās pie skaisti saklāta galda un baudīja maltīti. Pēc skolēnu domām, šī bija vislabākā ekskursija, jo paši varēja darboties.

2019. gada 5. martā astotās un devītās klases skolēni, pēc tam 28.martā sestās un septītās klases skolēni apmeklēja mākslas muzeju “Rīgas birža”, lai vairāk uzzinātu par Lielbritānijas mākslu. Šajā muzejā ir izstādīti dažādi mākslas priekšmeti gan no senās Ēģiptes, gan no Indijas, Ķīnas, kā arī gleznas no dažādām pasaules valstīm. Diemžēl, no Lielbritānijas mākslas šeit varēja apskatīt tikai nelielu keramikas kolekciju. Pēc muzeja ekspozīcijas apskates sekoja pats interesantākais – auduma apdrukas darbnīcā skolēniem bija iespēja veidot dažādus zīmējumus uz apģērba sietspiedes tehnikā. T krekliņi tika apdrukāti gan ar Ēģiptes mūmijas attēlu, kas skolēniem bija iepatikusies visvairāk, gan ar muzeja grīdas flīžu rakstu un Ķīnas laimes kaķa attēlu.