Interešu izglītības centrā “Lielvārdi”

Ķeipenes pamatskolas 3., 4 klases skolēni projekta ietvaros „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 8.3.2.2./16/I/001 apmeklēja Interešu izglītības centru „Lielvārdi” un nostiprināja robotikas pulciņā iegūtās zināšanas un prasmes elektronikā.

Bērni elektronikas nodarbības laikā ar īpaša elektronikas konstruktora palīdzību pārliecinājās ar ko atšķiras elektrības virknes saslēgums no paralēlsaslēguma. Praktiski darbojoties, pēc dotās shēmas skolēni dažādos veidos spīdināja spuldzītes, skandināja skaņas. Tagad viņi zina, ka elektrība ir tikpat „viltīga” kā skolēni un izvēlēsies nestrādāt, ja radīsies tāda iespēja (elektrība izvēlas vienkāršāko ceļu jeb vieglāko darbu).

Pajautājiet viņiem, kas ir īssavienojums! Tagad viņi to zina!

Visi skolēni atzina, ka 90 minūšu nodarbība ir pagāja ātri un bija ar mieru pavisam drīz atkal piedalīties šāda veida nodarbībās. Interesanti, praktiski un noderīgi!

Martels no 3. klases raksta :”Es uzzināju, ka ja es būšu elektriķis, būs grūti! Bija vērts braukt, lai iemācītos par elektrību.”

Daira no 3. klases domā, ka bija interesanta un attapīga nodarbība. No jauna viņa ir uzzinājusi: „Ja pie baterijas pieliek vadiņu rodas īssavienojums!”

Kristers no 3. klases: „Man patika taisīt visus piedāvātos projektus. Pārbaudes darbs uz pultīm patika. Es uzzināju, ka ir arī ar magnētu iedarbināmas spuldzes.”

Elzai no 3. klases tik ļoti patika nodarbība, ka nav gribējies braukt prom. „Patika strādāt ar dīvainiem telefoniņiem (balsošanas pults) un atbildēt uz jautājumiem, jo uzreiz varēja uzzināt savas kļūdas, un skolotājs uzreiz paskaidroja, kāpēc kļūdījos.”

Mareks no 3.klases uzskata, ka viņam veicies diezgan labi un ir bijis jautri. Viņš priecājas par to, ka varējuši darboties visi kopā. No jauna uzzinājis, ka gaisma ļoti ātri pārvietojas.