Vizuālās mākslas olimpiāde

Vizuālās mākslas olimpiāde Ogres novadā notiek katru gadu, lai gan valsts mērogā tikai katru trešo. Mēs cenšamies sevi uzturēt labā formā, lai nepalaižamies un nezaudējam spēju saņemties sportiskā sparā radīt mākslu. Šogad priekš mūsu skolēniem bija sarežģīts olimpiādes uzdevums – preču zīme, iepakojums. Nu jau visi kā normālu ikdienas valodu uztver vārdus mārketings, reklāma, dizains. Pašam izdomāt, parādīt uzzīmējot, produkta iepakojuma ideju, visiem skaidri uztverami, krāsās un stilā izteiksmīgi ir grūti. To apliecinās olimpiādes dalībnieki Evelīna Circene, Ance Perhurova, Rinalds Sardiko, startam gatavs, bet svarīgajā rezervista lomā palikušais Rinalds Gradovskis. Mums, Ķeipenes bērniem, piedalīšanās vizuālās mākslas olimpiādē ir vienreizēja iespēja satikt Ogres novada „stiprākos” vienaudžus mākslā. Ogres Ģimnāzijā olimpiādes laikā satiekas un sveicinās bijušie mākslas skolu biedri, bijušie skolēni un skolotāji, kurus vieno intereses mākslā. Gan bērniem, gan skolotājiem olimpiādes diena ir sev mīļas gaisotnes izbaudīšana. Vērtēšana notiek tā kā nevienā citā mācību priekšmetā, visi skolotāji bērnu darbiem katrā vecuma grupā var dot savus papildus punktus. Īstie vērtētāji ir Ogres mākslas skolas trīs pedagogi, kas katru darbu vērtē 5 ballu skalā. Bērniem un daudziem skolotājiem vērtīgākie šķiet darbietilpīgākie un rūpīgākie darbi. Bieži Ogres mākslas skolas pedagogu vērtējums ir pārsteigums, viņi meklē oriģinālākos sava ceļa gājējus. Paldies Evelīnai, ka šogad startēja olimpiādē. Tagad visi esam priecīgi par viņas iegūto otro vietu.