Atceroties barikāžu laiku

21.janvārī Ķeipenes pamatskolā notika 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta vēstures stunda.
Dziļā sniega dēļ izpalika ugunskurs. Bija pārējie barikāžu laika atribūti – tēja un dziesmas.
Pēc stundām skolas ēdnīcā pulcējās visi skolēni uz pasākumu, ko vadīja vēstures skolotājs Pēteris Kārkliņš. Ar akordeona skaņām pasākumu atbalstīja latviešu valodas skolotāja Inese Maltavniece. Abi skolotāji ir barikāžu notikumu dalībnieki.
Pasākuma dalībnieki iepazinās ar barikāžu piemiņas zīmi un dokumentu par tā piešķiršanu. Skolotāju atmiņu stāstījumu papildināja dziesmas 6.un 8.klases skolēnu izpildījumā skolotājas Maltavnieces akordeona pavadījumā. Pārējie pievienojās kopējai dziesmai, sajūtot tā laika noskaņojumu. Visaktīvākie pasākuma dalībnieki paši mazākie – 1.klase, jo uzdeva daudz jautājumu. Viņi arī daudz zināja par barikāžu laiku, jo viņu audzinātāja Daiga arī ir šo notikumu aculieciniece.
Kopējā vēstures stunda pagāja sirsnīgā atmosfērā, mēģinot izprast tā laika notikumus, to nozīmīgumu.
Vēstures skolotājs Pēteris Kārkliņš