Lāčplēša diena Ķeipenes pamatskolā

Piektdien, 10. novembrī notika ikgadējā cīņa par titulu “Mazais Lāčplēsis” 5.-6.klašu zēniem un “Lielais Lāčplēsis”  7.-9. klašu zēniem. Sacensības jau daudzus gadus organizē sporta skolotājs Arvīds, šoreiz viņam palīdzēja arī citi skolotāji.

Pasākums norisinājās gan sporta zālē (kā tas notika iepriekšējos gadus), gan klašu telpās. Zēni sevi pierādija gan fiziski, gan intelektuāli 8 stacijās :

 • pie Dzidras Leitānes, angļu valodas skolotājas, puiši varēja pārbaudīt savu svara izjūtu. Bļodā bija jāieliek 1 kg kartupeļu, izmantojot tikai savu intuīciju.
 • Stacija pie skolotājas Daigas Bombānes tika novērtēja dejot prasme pie dažāda veida mūzikas.
 • Ne vienmēr būs pa rokai kāds, kurš mācēs sasiet kaklasaiti, tāpēc tas jāmāk pašiem. Deju skolotājs Andris Miķelsons apmācīja mūsu jaunos vīriešus veikt šādu praktisku uzdevumu.
 • Topošajiem un jau esošajiem džentlmeņiem ir jāmāk runāt dzejoļus gan dāmām, gan lielākai publikai. Tajā ieskatu deva skolotāja Andra Ločmele.
 • Skolotāja Inese Grise ļāva palauzīt galvu morzas ābeces šifrēšanā.
 • Protams, šādos pasākumos neiztikt bez ieročiem. Aigars Jaucis deva iespēju izmēģināt roku airsoftā.
 • Sarmīte Ščucka un Arvīds Bogdāns puišus testēja fiziski. Pie S.Sčuckas – roku laušanās, bet pie A.Bogdāna – trase ar fiziskiem uzdevumiem.

Katrs no Lāčplēša dienas dalībniekiem cīnījiās godam, un katrs tika novērtēts.

Šogad ” Lielais Lāčplēsis” godalgotās vietas ir ieguva :

 1. Valters Rojs Zvaigzne
 2. Ivo Bombāns
 3. Mareks Pavlovs

Bet “Mazais Lāčplēsis godalgotās vietas ir ieguva :

 1. Māris Jansons
 2. Daniēls Ločmelis
 3. Adriāns Jaucis

“Lāčplēša diena ir ļoti svarīga diena Latvijas tautai. Daudzi cilvēki nenovērtē to, ko mūsu senči darīja, lai aizsargātu Latviju un latviešus” Rinalds, 6.klase

“Lāčplēša dienas sacensības skolā šogad bija citādākas – aizraujošākas. Manuprāt, visinteresantākā stacija bija pie skolotāja Aigara mājturības kabinetā, kur bija jāšauj mērķī. Vislielākās grūtības man sagādāja stacija pie deju skolotāja Andra Miķelsona, jo bija jāsien kaklasaites, ko, protams, es nemācēju. “  Rinalds, 6. klase

“Lāčplēša dienā bija laba stacijas. Man visvairāk patika stacija pie Aigara. Pie viņa varējām šaut ar airsofta ieroci, vajadzēja trāpīt mērķī. Man patika visas stacijas. Man šķiet, ka Lāčplēša diena bija labi izplānota.” Adrians, 6. klase

“Man patika Lāčplēša diena. Visvairāk patika sporta stafetes, jo tās man vislabāk padodas. Bija interesanti, ka pārbauda ne tikai mūsu spēku, bet arī erudīciju, to, vai mēs protam uzvesties, kā pieklājas, saposties paši. Šī gada Lāčplēša diena bija viena no interesantākajām, ko es atceros. Arī nākošgad vēlētos tādus uzdevumus kā šogad, jo tie bija interesanti. Visiem mazajiem un lielajiem Lāčplēšiem veiksmi nākošajās sacensībās!” Voldemārs, 7. klase

“Bija interesanti. Man patika tas, ka nebija tikai fiziski pārbaudījumi, bet arī erudīcijas un prasmju pārbaude” Toms, 8.klase

“Man patika tas, ka bija citādāk nekā citus gadus un bija interesanti uzdevumi. Katrs kontrolpunkts bija savā veidā interesants, bet  airsofts bija kaut kas jauns, jo skolā vēl nebiju šāvis, morzas kods arī.” Ivo, 9.klase

”Man patika Lāčplēša dienā tas, ka bija vairākas stacijas ar dažādiem uzdevumiem, nevis tikai fiziskie pārbaidījumi. Mēs sacentāmies gan dejošanā, gan kā pareizi sasiet kaklasaiti, gan atjautībā. Patika, ka puiši no klases darbojās kā komanda, nevis katrs par sevi.” Valters, 9.klase

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11.novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku,  pasniegšanas diena, kad tiek pasniegts Lāčplēša Kara ordenis. Tā ir kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu.

Paldies visiem, kas piedalījās un  veidoja šo pasākumu. Tas ir mūsu pienākums pieminēt tos, kuri ir cīnījušies par mūsu valsti. Mums ir jābūt savas valsts patriotiem, jāpierada, ka mēs esam izlieto asiņu vērti.

Žanis Kalniņš, 9. klase