10. novembris – Mārtiņdienas tirdziņš

Skolas ēdamzālē 6. stundas laikā valdīja kņada un neliels satraukums. Bērni ar lepnu smaidu sejā devās uz tirgus vietu. Visi bija sagatavojuši ko īpašu un interesantu. Jaunie pārdevēji izlika savus produktus pārdošanai. Piedāvājumu klāsts bija tik plašs! Pīrādziņi, cepumiņi, bulciņas, kūkas, plātsmaizes, ābolkūkas, cīsiņi mīklā, kēksiņi, glazēti banāni, vafeles un rotaslietas.

Šogad pārdevēju bija mazāk nekā citus gadus, bet tas netraucēja nevienam labi pavadīt laiku! Uz tirdziņu bija ieradušies daži vecāki un labprāt iepirkās. Tiesa, satraukums bija diezgan liels, kad klāt pienāca pieaugušais un prasīja: “ Cik maksā? “ vai “Cik jāmaksā?”. Mazo ķiparu sejās tajā brīdī bija redzamas nelielas bailes, jo kārtīgi un ātri skaitīt nemaz nemāk. Taču bailes pārgāja pēc pirmajiem pircējiem un ieņēmumiem.

Dažviet tālumā bija dzirdama kaulēšanās, pat šarma likšana lietā. Kaimiņš atņēma kaimiņam pircēju! Sajūtot konkurenci, daži pārdevēji pat deva atlaidītes vai samazināja cenu. Viss, kā tirgū pienākas!

Ikviens, kas piedalījās tirdziņā bija gandarīts, jo pārdevēji aizgāja ar nopelnīto naudiņu, bet pircēji ar gardumiem pilnu vēderu vai maisiņu. Prieks redzēt, kā bērni savstarpēji komunicē un iejūtas atbildīgajā pārdevēja un pircēja lomā!

Prieks, ka mūsu skolai ir šāda tradīcija! Cerams, Mārtiņdienas tirdziņš notiks katru gadu!

9.klases skolniece Alise Iveta Rence