Noslēgusies Karjeras nedēļa 2016

Jau 3. gadu Ķeipenes pamatskola iesaistās Karjeras nedēļas organizēšanā – akcijā, kas notiek visā Latvijā oktobra otrajā nedēļā, aicinot skolēnus domāt par savu nākotni un profesiju pasauli.
Šogad 8. un 9. klases skolēni vairāk devās vizītēs ārpus skolas. Pirmdien tika apskatīts Valmieras tehnikums un apzinātas tā piedāvātās programmas, studentu dzīve.
Otrdien skolēni uzņēma viesus savā skolā. Alīna un Zanda ir divas Ogres 1. vidusskolas 11. klases skolnieces, kas, pateicoties skolēnu mācību uzņēmumu programmai izveidojušas biznesu – bērnu lietusmēteļu zīmolu “Rainy Art”. Meitenes dalījās ar savu pieredzi, iesaistot skolēnus arī aktivitātēs – ideju radīšanā savam biznesam no visneiedomākajām lietām.
Pēc meiteņu vizītes skolēniem bija iespēja iepazīt karjeras izvēles testus vietnē www.niid.lv, nosakot savu interešu sfēru, iespējamos karjeras virzienus.
Trešdiena bija “puišu diena”, kas paredzēja vizīti divos Ogres uzņēmumos – Andra Dambja autoservisā, kas būvē labākos elektroauto pasaules sacensībām, kā arī “Hansamatrix”, kas ražo aprīkojumu elektroniskām ierīcēm pasaules uzņēmumiem.
Ceturtdien skolēni devās uz Meņģeles Jauniešu māju pie Ingas Gailītes,kas radījusi savu biznesu un reizē sociālu projektu – Jauniešu māju ar jauniešu aktivitātēm, kā arī savu interjera priekšmetu tirgotavu.
Piektdien noslēdzās Karjeras nedēļa, izsniedzot diplomus visiem 8. un 9. klases skolēniem par piedalīšanos, kā arī pasakoties skolotājai Daigai un Mairitai par palīdzību. Skolēnu ik gadu aizpilda arī Karjeras nedēļas novērtējuma anketu, kas palīdz skolotājai plānot nākamā gada aktivitātes. Skolēni atzina, ka vēl ir uz pārdomu ceļa, kuru profesiju izvēlēties. Viņi iesaka vairāk apmeklēt skolas Rīgā, Ogrē. Katru dienu skolēni guvuši arī kādu vērtīgu atziņu.

Šogad Karjeras nedēļas sauklis bija “Ja tu tici, ka vari – tu vari!” Šo novēlu visiem, visiem, ne tikai 8. un 9. klases jauniešiem, kuriem priekšā izvēle un daudz sazarotu ceļu, pa kuriem nonākt pie darba, kas patīk un baro!

Paldies arī Andrim Dambim, Anetei Pivorei, Ingai Gailītei, Sabīnei Šmitei, Alīnai Birnikai un Zandai Plaudei par atsaucību!

Skolotāja Ieva Sala