Skolas noslēgums – pārgājiens uz Plaužezeru

Skolas pirmspēdējā diena, 27. maijs, bija 6 km pārgājiena diena uz Plaužezeru visiem skolēniem no 1.-8. klasei. Jau 8. 30 visa lielā grupa devās vecā Rīga-Ērgļi dzelzceļa virzienā, lai pa šo satiksmes netraucēto taku nokļūtu pie ezera.
Skolēnu pašpārvalde bija parūpējusies par aktivitātēm pārgājiena laikā, aicinot skolēnus un klašu audzinātājus veidot Ķeipenes vārdu no dabas materiāliem, spēlēt asociāciju spēli, meklējot dabas materiālus, kas atgādina Latviju, miegu, skolu, skolotāju un citas interesantas lietas.
Pēc divu stundu gājiena, nedaudz noguruši un izsalkuši, skolēni nonāca labiekārtotajā Plaužezera pludmalē, kur katru klasi jau sagaidīja skolotājs Aigars, sagatavojis ugunskuru desiņu cepšanai. Katrai klasei atpūtas vietas teritorijā bija jāsameklē vēstule ar saldumiem, kuru pašpārvalde bija sagatavojusi kā uzmundrinājumu pēc pārgājiena, aicinot arī katru klasi vadīt kādu rotaļu.
Laikapstākļi bija pateicīgi gan spēlēm, gan desiņu cepšanai, gan vienkārši pasēdēšanai klasesbiedru lokā.

Klašu audzinātāji aicina visus – vecākus, skolēnus – vasaras laikā baudīt visu, ko sniedz Ķeipenes apkārtne, taču aicina ar bērniem vēl un vēlreiz runāt par drošību,kārtību.
Atgādiniet bērniem par uzvedību atpūtas vietās:

  • mest atkritumus tikai miskastēs;
  • pārbaudīt ūdenstilpni pirms peldēšanas (Plaužezers slēpj sevī ne vien ūdenszāles, bet daudz sasistu stiklu);
  • izvairīties no tiešiem saules stariem (velkot cepures, lietojot saules krēmus);
  • ievērot ceļu satiksmes noteikumus, dodoties pastaigās;
  • nedarīt pāri dabai – dzīvniekiem, augiem (ja nepazīsti, labāk neplūc!)!

Vēlam skaistu, drošu, piedzīvojumiem bagātu vasaru!

Skolēnu pašpārvalde un skolotāja Ieva Sala