Lielā skolēnu ekskursija Kuldīgā

Piektdien, 20. maijā, notika skolēnu ilgi gaidītā mācību ekskursija uz Kuldīgu.
Kuldīgā visu lielo 5.-8. klašu grupu – 42 skolēnus un 5 skolotājus – sagaidīja divas gides, kas tālāk raitā solī veda cauri pilsētai un tās ievērojamākajām vietām – pils parku, pils sarga māju, skulptūru dārzu, Sv. Katrīnas baznīcu ar iespēju uzkāpt tās tornī, Rātslaukumu ar slaveno Ē.Valtera skulptūru, Liepājas ielu, kas pazīstama ar veco koka apbūvi. Neiztrūkstoši – arī Ventas rumbas lecošo zivju apskate un vecā tilta šķērsošana.
Skolēni aizrautīgi un aktīvi piedalījās arī īpašā, skolēniem veidotā orientēšanās spēlē “Iepazīsti Kuldīgas pils parku”. Tika iedotas kartes, norādes un mīklas, kuras atrisinot, katrs skolēns ieguva monētu-šokolādi.Kā norādīja Kuldīgas muzeja darbinieces, tik azartiskus un ātrus jauniešus viņi vēl nebija redzējuši!
Pēc pilsētas apskates devāmies uz Sabili, atpūtas parku “Zviedru cepure”, kurā vasarā pieejami nobraucieni ar rodeļiem. Šeit apmetāmies piknika vietā, lai ceptu desas, atpūstos un brauktu ar rodeļiem. Skolēni īpaši novērtēja apkārtējo ainavu, kas apliecina Kurzemes kā mazās Šveices godu.
Ekskursija noslēdzās vēlā vakarā Ķeipenē, skolēniem smejoties, fotografējoties un sakot: “Skolotāj, paldies, bija forši!”

Tiksimies nākamajā ekskursijā!