Karjeras nedēļa Ķeipenes pamatskolā

Šis bija otrais gads, kad visās Ogres novada skolās un arī Ķeipenes pamatskolā norisinājās Karjeras nedēļa. Tas ir īpašs nedēļu garš pasākumu “maratons”, kurā skolēni iepazīstas ar izglītības un karjeras iespējām savā novadā un arī ārpus tā.

Katra diena Ķeipenes pamatskolas 8. un 9. klases skolēniem tika saplānota daudzveidīga. Pirmdiena bija izbraukuma diena uz Ogres Valsts tehnikumu un Ogres Valsts ģimnāziju, lai iepazīstinātu skolēnus ar izglītības iespējām tepat novada centrā. Vislielāko skolēnu sajūsmu izpelnījās Ogres Valsts tehnikums, demonstrējot jaunas telpas un tehnoloģisko aprīkojumu.

Otrdiena tika plānota kā “vīru diena”, kad 7. un 9. klases puišus uzrunāja Mairis Zvaigzne, moduļēku ražotņu “Forta Medical” vadītājs. Viņš stāstīja ne vien par moduļēku būvniecības specifiku, bet arī par prasībām topošajiem būvniekiem.

Trešdien 8. un 9.klases skolēni darbojās datorzinību klasē, pildot interešu, spēju un karjeras izvēles testus. Daļa skolēnu secināja, ka testi precīzi norāda viņu intereses un iespējamo profesiju, daļa skolēnu tomēr vēl šaubās gan par testu rezultātiem, gan karjeras izvēli.

Ceturtdiena bija nedēļas kulminācija, kad 6.-9. klašu meitenes un skolotājas tikās ar Elitu Patmalnieci – daudzveidīgu, krāsainu un aizraujošu personību, kas stāstīja par savas karjeras veidošanos un ceļu uz modes dizaineres-stilistes un mākslinieces arodu. Skolēni izmantoja iespēju ar mākslinieci fotografēties, iegūt viņas darbu reprodukciju attēlus ar autogrāfiem, kā arī uzdot jautājumus.

Piektdiena bija Karjeras nedēļas noslēdzošā diena, kad visi skolēni devās uz Ogres Kultūras centru, lai klausītos iedvesmas stāstus, saņemtu pateicības par dalību un klausītos koncertu. Šoreiz iedvesmas stāstos dalījās Beāte Klipa, autosportiste, Daumants Pabrieža, ātrās ēdināšanas uzņēmuma “Subway” franšīzes īpašnieks Latvijā, savukārt koncertu sniedza Ķeipenes pamatskolas bijusī skolniece Alise Sedola.

Ķeipenes pamatskolas Karjeras nedēļas organizatore Ieva Sala saka lielu “paldies” Elitai Patmalniecei, Mairim Zvaigznem, Anitai Stikutei, Mārtiņam Geidam un Rinaldam Rudzītim par atsaucību un dalību Karjeras nedēļas organizēšanā.