Arī mēs piedalāmies latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas 100.gadadienai veltītajā pārgājienā

6. oktobrī, atceroties latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas 100. gadadienu, Ogres Zilajos kalnos notika patriotiskās audzināšanas pārgājiens.

Pārgājienā, kuru rīkoja biedrība “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola”, Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”, piedalījās 5.-9. klašu skolēni ne tikai no Ogres un Ikšķiles, bet arī no Ķeipenes.

Skolēnu grupas satikās pie Dubkalnu karjera ūdenskrātuves, kur notika svinīga pasākuma ceremonija – pārgājienu dalībnieku ierinda, karogu ienešana, uzrunas.

“Pirms simts gadiem vēl nebija Latvijas valsts, bet zēni, kuri bija tikai nedaudz vecāki par jums, jau cīnījās par šo valsti. Viņu sirdis dega par Latviju. Kas mums būtu no šīs pieredzes jāmācās? Mums jānovērtē tas, kas mums ir – sava valsts, neatkarība, mēs varam dzīvot miera apstākļos,” uzrunājot pārgājiena dalībniekus, sacīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Pārgājiena dalībnieki varēja vērot Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljona militārās tehnikas un aprīkojuma paraugdemonstrējumus, nogaršot karavīru ēdienu un paklausīties strēlnieku dziesmas vīru kopas “Vilki” izpildījumā. No ceļā savāktajiem dabas materiāliem skolēni izveidoja Latvijas karti.